2010 Spalio 06

Politika

I.Degutienė nenori riboti maisto antkainių

veidas.lt

Seimo pirmininkė Irena Degutienė trečiadienį skeptiškai įvertino galimybę įstatymu riboti maisto produktų antkainius, nes tai neatitiktų laisvos rinkos sąlygų.

Pasak parlamento vadovės, Lietuva turėtų ieškoti galimybių riboti didžiųjų prekybos centrų monopoliją, o konkrečius pasiūlymus turėtų pateikti Konkurencijos taryba.

“Man sudėtinga įsivaizduoti, kad mes kažkaip įstatymiškai galėtume riboti produktų antkainius. Yra laisvos rinkos sąlygos. Techniškai tai būtų pakankamai sudėtinga padaryti”, – interviu Žinių radijui sakė I.Degutienė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė svarstysianti galimybę prekybininkų antkainius reguliuoti įstatymu, “jeigu prekybos centrai ir toliau didinsis pelnus būtiniausių maisto produktų kainų sąskaita”.

I.Degutienės nuomone, Konkurencijos taryba turėtų pateikti pasiūlymus, kokių imtis priemonių, kad sumažėtų maisto produktų, drabužių kainos, kurios, anot parlamento vadovės, Lietuvoje yra didesnės nei kitose Europos šalyse.

Seimo pirmininkė sakė matanti problemą, kad “sąlygas diktuoja didieji prekybos tinklai”, veikiantys Lietuvoje.

“Pasaulis žino ne vieną formą, kaip apriboti didžiųjų prekybos tinklų monopoliją – trumpina darbo laiką, neleidžia dirbti savaitgaliais, iškelia už miesto centro, ir tokiu būdu atveria kelią smulkiems tinklams, mažoms parduotuvėlėms”, – sakė I.Degutienė.

Prekybos tinkluose maisto produktų kainos rugsėjį šoktelėjo nuo kelių iki keliasdešimties procentų – pabrango beveik visi maisto produktai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  Tai kas trukdo apriboti didžiųjų tinklų savivalę? Konkurencija yra sveika kol ta konkurencija atitinka eilinių žmonių (a.k.a. pirkėjų) interesus, o, kai tie interesai yra paminami – tada jau reikia imtis griežtesnių sankcijų.

  Įdomu, ar lauks iki kol viskas pabrangs 50 procentų? O tada jau “susigribz” ir imsis už galvų bei ieškos išeities? Na, tada jau bus per vėlu.

  Jau nuo pat pradžios reikėjo įvesti įstatymą, ribojantį monopoliją bei įvedantį “lubas” maisto kainoms (tarkim, negalintį viršyti 20 procentų nuo pradinės vertės normaliomis sąlygomis, o esamam DEK ar kokiai kitai sąlygai – 5 procentų arba iš viso neviršyti. Tada ir PVM turėtų būti nuimamas).


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...