2010 Spalio 12

Maisto produktai

Prezidentė – už kainų kontrolę

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nėra už komandinę ekonomiką, bet mano, kad nepagrįstos kainos turi būti kontroliuojamos, o už draudžiamus susitarimus siūlo numatyti asmeninę įmonių vadovų atsakomybę, antradienį sakė prezidentės patarėja.

Anot Solveigos Cirtautienės, maisto produktų rinkoje prezidentė mato negatyvių tendencijų, dėl kurių “būtina imtis neatidėliotinų teisinių ir administracinių priemonių”.

“Prezidentė jokiu būdu nepasisako už komandinę ekonomiką, tačiau reikėtų turėti galvoje, kad mažos ekonomikos šalyse, tokiose kaip Lietuva, ypač tais atvejais, kai piktnaudžiaujama dominuojančia padėtimi, konkurencija ir rinka pati savaime nepajėgi diktuoti tų sąžiningų kainų. Todėl kainų stebėsena ir nepagrįstų kainų kontrolė yra būtina”, – interviu Žinių radijui sakė patarėja.

S.Cirtautienė kraštutine priemone pavadino įstatymo nuostatą, kuri leidžia Vyriausybei sustabdyti arba apriboti rinkos kainų ir tarifų didėjimą ne ilgiau kaip 6 mėnesius, jeigu rinkos kainų ir tarifų dinamika sukelia arba gali sukelti ekonomikos funkcionavimo sutrikimus, kurie pažeidžia ūkio ir gyventojų interesus.

Prezidentė taip pat ketina siūlyti griežtinti atsakomybę už draudžiamus veiksmus ir susitarimus, sakė patarėja.

“Būtent šiais tikslais šiandien prezidentė ketina pateikti Seimui Konkurencijos įstatymo pataisas, kuriomis būtų nustatyta jau užsienio šalyse gana efektyviai taikoma asmeninė įmonių vadovų atsakomybė už draudžiamus susitarimus. Atsakomybė, pasireiškianti tuo, kad už draudžiamus susitarimus tokiam įmonės vadovui bus apribota teisė nuo 3 iki 5 metų eiti apskritai vadovo pareigas bet kokiose įmonėse, įstaigose”, – sakė patarėja.

Pasak S.Cirtautienės, prezidentė taip pat remia siūlymus mažinti administracinę naštą verslui ir skatinti smulkųjį verslą.

Konkurencijos taryba atlieka tyrimą dėl galimo kartelio duonos ir pieno produktų rinkose.

Prezidentė D.Grybauskaitė yra pareiškusi svarstysianti galimybę prekybininkų antkainius reguliuoti įstatymu, “jeigu prekybos centrai ir toliau didinsis pelnus būtiniausių maisto produktų kainų sąskaita”. Premjeras ir Seimo pirmininkė tokius siūlymus įvertino atsargiai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...