2010 Birželio 17

Policija

Greičio matuokliai užfiksuoja 350 pažeidėjų per parą

veidas.lt

Šiuo metu šalies keliuose automobilių greitį matuoja 151 stacionarus greičio matuoklis. Dar 12 tokių prietaisų įrengta specialiuose automobiliuose. Visi kartu šie prietaisai užfiksuoja apie 350 greičio pažeidimų per parą. Dėl jų pernai pradėta 47,9 tūkst. administracinių bylų, pažeidėjams skirta 5,5 mln. Lt baudų. Vis dėlto apie 30 proc. radarais užfiksuotų pažeidėjų taip ir lieka nenustatyti.

Lietuvos policijos Eismo priežiūros tarnybos Administracinės veiklos skyriaus viršininko Dainiaus Šalomsko teigimu, visi šie radarai veikia ir fiksuoja nuo 20 iki 400 km per valandą viršytą leistiną greitį. Tačiau nustatyti pažeidėjus radarams kartais sutrukdo tirštas rūkas, smarki liūtis ar net skaisčiai šviečianti saulė. Be to, greičio pažeidimas neužfiksuojamas, kai greičio matuoklį vienu metu pravažiuoja du automobiliai.

Dar viena dažna problema, kad užfiksavus greičio viršijimą, bet neatpažinus vairuotojo veido automobilio savininkai atsisako nurodyti, kas vairavo automobilį. Tokiu atveju skiriama kur kas mažesnė bauda už duomenų nepateikimą.

Na, o jei greitį viršija motociklininkas, dažniausiai lieka nenubaustas ne tik jis, bet ir priemonės savininkas: valstybiniai numeriai tvirtinami tik motociklo gale, o vairuotojo veido per šalmą įžiūrėti neįmanoma.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...