Veidas.lt Veidas.lt
Kategorija › Automobiliai
Vokietijos įstatymų leidėjai siūlo visišką vidaus degimo variklių uždraudimą

Modernieji vidaus degimo varikliai pirmiausia buvo sukurti Vokietijoje. Tačiau ta pati Vokietija nori įkalti lemtingą vinį į šio inžinerinio išradimo karstą ir užbaigti vidaus degimo variklių epochą. Vokietijos Bundesratas siūlo rezoliuciją uždrausti tokius variklius.

Skaityti
Automobiliai, kuriuos vietoj benzino „maitins‟ kelio danga

Įsivaizduokite: važiuojate automobiliu, su kuriuo nereikės sustoti įsipilti degalų, nes jį „pamaitins‟ kelio danga. Važiuojate automobiliu, kuris „nedrasko‟ jūsų piniginės, nes yra varomas elektra. O svarbiausia – važiuojate automobiliu, kuris mažiau kenkia aplinkai. Ne, tai ne sapnas, o netolima ateitis. Gal ir dabartis, jei drįstumėte žengti žingsnį pirmyn, – spręsti jums.

Skaityti
5-ios naujų automobilių rinkos Lietuvoje tendencijos

Per 2015 m. naujų asmeninės paskirties automobilių Lietuvoje parduota beveik penktadaliu (18,2 proc.) daugiau negu 2014 m., tačiau mūsų šalis vis dar gerokai pagal šį rodiklį nusileidžia kitoms ES valstybėms, skelbia Lietuvos autoverslininkų asociacija ir pateikia šias naujų automobilių rinkos tendencijas:

Skaityti
Darnus eismas – ne tik poreikis, bet ir iššūkis

2015-ųjų pabaigoje Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo konkursą laimėjo 34 metų Egidijus Skrodenis – direktoriaus pavaduotojas, iki tol beveik metus dirbęs laikinuoju tos pačios įstaigos direktoriumi. Per tuos metus buvo atlikta visų veiklos procesų analizė, įdiegta kokybės vadybos sistema ir, susisiekimo ministrui patvirtinus, pradėta vykdyti direkcijos struktūros pertvarka.

Skaityti
„Metų automobilio 2016“ konkursą laimėjo „Opel Astra“

Šeštadienio vakarą Belmonto pramogų ir poilsio parke finišavo „Metų automobilio 2016“ konkursas, kuriame iš 38 dalyvavusių automobilių triumfavo Vokietijos gamintojų naujasis „Opel Astra“ modelis.

Skaityti
Kodėl automobilius stabdo stotelės?

Sekmadienio popietę Vilniuje prie Operos ir baleto teatro automobilis BMW įlėkė į viešojo transporto stotelę ir sužalojo aštuonis žmones, iš kurių du – dvylikametė mergaitė ir 52 m. amžiaus moteris – atsidūrė reanimacijoje.

Skaityti
Rudeninė taupiųjų fiesta

Pakili nuotaika, kaip pagal užsakymą saulė pro debesis ir puikus rudeniškas oras, tiksli kelio knyga pagal kruopščiai suplanuotą maršrutą vis rečiau lankomais, gražios gamtos supamais Pietryčių Lietuvos keliais, garuojanti sriubos lėkštė Dieveniškių miestelio aikštėje, pažintinė ekskursija po legendomis apipintą Medininkų pilį ir vėl besidriekiančio kelio kaspinas iki Statoil Elektrėnai degalinės. Tokie pagrindiniai savaitgalį finišavusio Statoil ekonominio žygio epizodai bene labiausiai įsirėžė į atmintį bemaž šešioms dešimtims jo dalyvių.

Skaityti
Elektromobiliams dar neatėjo metas

Toks įspūdis susidarė po kelių dienų pasivažinėjimo elektriniu BMW i3. Savo išvaizda ši mašina tikrai nenustebins nei aplinkinių merginų, nei pačių BMW markės fanų.

Skaityti
Prezidentės taurė – ralio „Aplink Lietuvą“ nugalėtojams

Sostinės S. Daukanto aikštėje finišavo tradicinis ralis „Aplink Lietuvą 2015“, kurį nuo pat pirmojo tokio ralio, įvykusio 1931 m., rengia Lietuvos automobilių klubas (LAK) ir kurio dalyviai varžosi dėl garbingiausio trofėjaus – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės taurės.

Skaityti
Atsisveikinimui su sezonu – 110 km Radvilų keliais

Dvi savaitės beliko iki rugsėjo 26-osios, kai į ne tik legendinio Žaldoko pasekėjais garsius Biržus susirinkę automobilių klasikos gerbėjai su kelių dešimtmečių, tačiau tviskančiais lyg vakar būtų nuriedėję nuo konvejerio automobiliais ir motociklais, išsirikiuos atsisveikinimo su sezonu paradui.

Skaityti
Vilniuje atidarytas „Porsche“ automobilių centras

Prieš pusantrų metų į Lietuvą pritraukusi Vokietijos sportinių automobilių gamintoją „Porsche“ koncerno įgaliotoji atstovė „Prime Auto“ plečiasi. Bendrovė atidarė didžiausią ir moderniausią „Porsche“ centrą Baltijos šalyse. Į išmanaus, įspūdingai atrodančio ir naujus pasaulinius gamintojo standartus atitinkančio salono statybas „Prime Auto“ investavo 3,5 mln. eurų.

Skaityti
Pramogos ir staigmenos – danguje ir ant žemės

„Variklių džiazas danguje ir ant žemės!“ – toks jau tradicija tapusio pramoginio renginio „Auto Jazz 2015“ šūkis, kviečiantis birželio 13 d. visus automobilių ir aviacijos technikos gerbėjus apsilankyti Molėtų aerodrome.

Skaityti
Daugiau...