2010 Balandžio 02

Kelionės

Geriausi kelionių patarėjai – internete

veidas.lt

Lietuvoje pastaraisiais metais keliautojų dienoraščių tinklalapių vis daugėja. “Veidas” keliautojų pasiteiravo, kurie jų atrodo patikimiausi ir patogiausi.

Debiutantai retina senbuvių gerbėjų gretas

Bene daugiausiai komplimentų sulaukė pernai rugpjūtį pasirodęs naujas tinklalapis MyTrips.lt – paprasta, aiškios struktūros ir, nesunku pastebėti, besiplečianti internetinė keliautojų bendruomenė. Tinklalapio lankytojai čia dalijasi naudinga informacija apie keliones, o kūrėjai stengiasi kasdien pasiūlyti bent po vieną naują straipsnį apie įdomias pasaulio vietas. MyTrips.lt, kitaip nei daugelis panašių tinklalapių, siekia išlikti keliautojų zona ir nespausdina naujienų agentūrų pateikiamos informacijos ar komercinių straipsnių. Tinklalapis orientuojasi į originalius keliautojų pasakojimus, tačiau, tenka pastebėti, į jį savo rašinius perkelia vis daugiau keliautojų, tad kartais susidaro įspūdis, kad MyTrips.lt dubliuoja kitur spausdintus įspūdžius.

Tinklalapis turi aktyvų “Facebook” gerbėjų klubą ir pirmą lietuvišką “Facebook” kelionių žemėlapį, vadinamąją aplikaciją. Čia galima sužymėti, kur nariai buvo nukeliavę, kur nori nuvykti, taip pat susirasti kelionės draugų ir sužinoti daugiau informacijos apie juos dominančias šalis.

“Mintis sukurti MyTrips.lt kilo dėl to, kad pajutome tinklalapių, į kuriuos užsukęs galėtum gauti tikrai vertingos nekomercinės informacijos apie keliones, trūkumą”, – pasakoja MyTrips.lt, priklausančio keliems kelionių entuziastams, komandos narė Aušra.

Dar viena debiutantė – pernai spalį keliautojus ėmusi burti KelioniuManija.lt. Čia pateikiama susisteminta duomenų bazė apie daugiau nei šimto pasaulio šalių lankytinas vietas. “Keliautojų tinklalapiuose rasdavau nemažai pasakojimų – kai kurie jų išsamūs, bet dauguma apsiriboja emocine informacija, pavyzdžiui, kokie blogi Lenkijos keliai, kaip smagu buvo po ilgo dienos žygio palapinėje žaisti kortomis ir gurkšnoti vietinį alutį ir pan. Kadangi pati mėgstu keliauti savarankiškai, visada ieškau labai konkrečios informacijos ir praktinių patarimų. Tai ir paskatino sukurti tokį tinklalapį, kuriame planuojant kelionę į konkrečią šalį be ilgų klaidžiojimų interneto platybėse būtų galima rasti ir susistemintos informacijos, ir profesionalių autorių pasakojimų, ir keliautojų atsiliepimų bei emocijų”, – pasakoja KelioniuManija.lt idėjos autorė Daiva Zaveckienė.

Tinklalapį Klajoklis.lt keliautojai randa už ką ir pagirti, ir papeikti. Jame daug naudingos informacijos keliautojams, bet trūksta susisteminimo, atgyvenęs dizainas. O Bonjour.lt gana aiškus išdėstymas, daug informacijos – nuo viešbučių sąrašų iki orų prognozių ar kelionių pasiūlymų.

“Tinklalapio Klajoklis.lt išorė gali išgąsdinti, bet panaršęs tikrai atrandi naudingų dalykų, o Bonjour.lt – atvirkščiai, iš pirmo žvilgsnio atrodo populiarus ir turiningas, bet greitai supranti, kad turinys vis dar skystokas”, – toks yra Valdo Lopetos, patyrusio keliautojo ir viešųjų ryšių specialisto, vertinimas.

Nuoširdžiausi – pavienių keliautojų tinklalapiai

Daugiau kaip keturiasdešimt šalių išmaišiusiam V.Lopetai labiausiai patinka asmeniški, gal net vienai kelionei perteikti sukurti tinklalapiai, tokie kaip Dvieseazijoje.blogspot.com, 100dienu.lt, Kainorisidalintis.blogspot.com, Travel.blogas.lt. “Kai bandoma kurti tinklalapį, į kurį dedama ir įvairi turizmo rinkos informacija, tai jau virsta verslu”, – pastebi Valdas.

Valdo ir Žydronės Crossroad.lt galima rasti viską – nuo maršruto iki kelionės smulkmenų ir be jokios iš kitų šaltinių perspausdintos informacijos. Tai tiesiog idealus gidas besirengiantiesiems į Lotynų Ameriką, po kurią pora keliavo penkiolika mėnesių.

“Kokiame indėnų kaimelyje Peru ieškodavome greičiausiai veikiančio interneto ir rašydavome”, – prisimena Valdas. Jis turi idėjų iš kelionių aprašymų portalo Crossroad.lt padaryti ne tik tokių aprašymų, bet ir patarimų tinklalapį. “Rašydamas apie kurią nors šalį ne visada spėji paminėti, kaip reikia kalbėtis su taksistais ar autobusų vairuotojais, kur geriau pirkti suvenyrus ir panašiai. Norėtume tinklalapį padaryti pragmatiškesnį, įtraukti daugiau žmonių, kurie galėtų pasidalyti patirtimi, kaip jie keliauja be dolerio kišenėje, tik su trimis apelsinais”, – planais dalijasi V.Lopeta.

Štai kad ir toks paprastas patarimas: jei norite pasinaudoti “Lonely planet” patarimu apsistoti kokiame nors viešbutyje, prie knygoje nurodytos kainos iš karto galite pridėti apie 20 proc., nes autoritetingų leidėjų rekomenduoti objektai kaipmat pritraukia daugiau turistų. Jei norite pigesnio varianto, verčiau paieškokite kito viešbučio aplink rekomenduotąjį. Jie dažniausiai būna pigesni, nors ne ką prastesni.

Kitas prisiekęs keliautojas – turizmo ir viešbučių administravimą studijuojantis Rimvydas Širvinskas, geriau žinomas kaip Makalius. Pirmieji jo kelionių aprašymai skelbti tinklalapyje Supermama.lt. “Gal skamba juokingai, bet kol kas nesu radęs nė vieno forumo, kuriame būtų pateikta išsamesnė informacija apie keliones, nei čia”, – savo tinklalapyje pastebi R.Širvinskas.

Tačiau prisikaupus nemažai įspūdžių ir sulaukus tokio populiarumo, kai pasakojimas apie Siciliją, kuris buvo skaitytas daugiau nei 66 tūkst. kartų, keliautojas sukūrė savo Makalius.lt.

Pavyzdžiui, turistų, keliautojų ir nuotykių ieškotojų klubas Xgenomas.lt, remiantis Top.stats.lt statistika, net patenka tarp populiariausių kelionių informacijos tinklalapių.

Kiekybė aukštyn, kokybė – žemyn

Vis dėlto didėjanti keliautojų tinklalapių kiekybė toli gražu negarantuoja kokybės, netgi atvirkščiai. “Lietuvos tinklalapiuose prasidėjo masinė grafomanija. Nebesinori spraustis ir paskęsti tarp tokių naivių aprašymų, kaip važiavom, gėrėm, pamatėm ar nepamatėm – absoliučiai nenaudingos informacijos, įdomios gal keliems draugams. Jei būčiau tinklalapių administratorius, nebijočiau pasitelkęs reitingavimo sistemą valyti beviltiškus rašinukus”, – pastebi vis mažiau apie keliones rašantis Nomadas, nors jo kelionių aprašymus skaitant, kaip taikliai apibūdino vienas internautas, “nosyje – kvapai, akyse – vaizdai, širdyje – jaudulys”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (15)

 1. EllisFanny EllisFanny rašo:

  Looking for good writing papers online help? Save your time and press here to order essays online from the professional team of writers!

 2. CookeMONICA22 CookeMONICA22 rašo:

  Have not found highest quality research paper services yet? Check out Top WritingService company to purchase essays from the reliable company.

 3. Goff25Jannie Goff25Jannie rašo:

  Check up here in order to get an amazing opportunity to order best papers to buy and make a difference in your student’s career thanks to our perfect research paper service.

 4. StarkFaye26 StarkFaye26 rašo:

  Lately, pupils are very busy to produce paper writing, they may look here, and buy custom essays. Reffering to this top-level custom paper writing firm grades will get reliable term paper writing services.

 5. HeleneCline HeleneCline rašo:

  Buy term paper and obtain the whole range of advantages you couldn’t imagine. Lots of custom writing services do everything they can in order you will have the chance to receive expert assistance with papers for school all day and all nights.

 6. CarmelaAtkinson22 CarmelaAtkinson22 rašo:

  Lately, graduates lack time to create writing assignments, they may contact Gold Essays company, and purchase customized essay. Addressing this top-level custom writing agency grades will receive excellent custom writing papers.

 7. CraftJanna CraftJanna rašo:

  Click here for more information and start buying essay and boost your student’s life just by getting our best essay writing services.

 8. Mcdonald24ANITA Mcdonald24ANITA rašo:

  You should go for this writing business when you wish to purchase online papers uk. Visit this website and take your time out.

 9. SawyerHollie35 SawyerHollie35 rašo:

  Have difficulties with coursework essay creating? Do not realize where to come? Trouble no more! Custom writing organizations suggest to order A level coursework of supreme standards.

 10. DurhamCelina DurhamCelina rašo:

  It’s not a secret that big amount of students have no idea how to compose Management Essay, but they may receive great assistance from top-level custom essay paper writing service.

 11. BAILEY20Raquel BAILEY20Raquel rašo:

  Our company employs solely those writers who are professionals in writing Book Review Essay.

 12. Mateoq Mateoq rašo:

  Na čia ir prirašyta šlamšto. Labai neblogas straipsnis apie keliones ir patarimus keliaujantiems, o niekas neprižiūri.
  Aš, kaip mėgstantis keliauti, neseniai pradėjau naudoti tokią taktiką. Norint rasti vertingų kelionių pasiūlymų reikia tyrinėti kelionių planuotojus, bet pirkti pačias keliones ar bilietus geriausia per tiesiogines sistemas, tokias kaip bilietai, http://www.skrendu.lt ir kitos
  Man tai visada suveikia ir pavyksta gauti geriausią kainą ;)

 13. Valdas Valdas rašo:

  Pritariu Mateoq, straispnis geras, bet komentarai tai šlamštas. Jei jau tesiant kalbą apie keliones, tai aš visada keliaujant į egzotiškas šalis nuspirku valiutos. http://www.currexprime.lt valiutos kieityklose keičia net 43 skirtingas valiutas :)

 14. to Mateoq to Mateoq rašo:

  Juokinga, kai zmogus visiskai neismanantis apie keliones raso vejus. skrendu.lt priklauso kelioniu agenturai. Ir tai nera tiesiogine sistema, nes tavo uzsakymas per etour sistema krenta tiesiai i tos kelioniu agenturos uzsakymus. Sekmes vaizduojant gudruoli. O kelioniu plauotojai nera tokie kvaili, kad nesuprastu, ka tokie kaip tu daro, todel skleidzia labai daug “keisos” info, o jus ir tikite, naivuoliai.

 15. Lina Lina rašo:

  o aš dabar tik Skrendam24.lt žiūriu, ten tikrai gerai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...