2010 Gegužės 05

Pigios kelionės

Ugnikalnis laikinai atpigino keliones

veidas.lt

Dabar savaitei į Turkiją galima nulėkti vos už 550 Lt, o į Kretą už 600 Lt – tokių nuolaidų kelionių organizatoriai lietuviams dar niekada nesiūlė. “Vis dar jaučiame išsiveržusio Islandijos ugnikalnio padarinius: daug žmonių nesiryžta keliauti gegužę”, – paaiškina “Novaturo” atstovas Tomas Mikalonis.

Tačiau kelionių organizatoriai tikisi, kad greitai rinka atsigaus, nes birželio keliones klientai jau perka už neakcinę kainą. Be to, stebima ir kelionių rinkos stabilizacija: pirmąjį šių metų ketvirtį “Novaturas” pardavė 50 proc. daugiau kelionių nei pernai tuo pat metu, o “Tez tour” – penktadaliu. “Tez tour” tikina artimiausiems dviem mėnesiams pardavęs net pusę kelionių pasiūlymų, o į Egiptą ir Turkiją užsakęs net papildomų vietų.

Šie metai išryškino dar vieną tendenciją: susidarė dvi keliautojų grupės – iš anksto keliones planuoja ir gerus viešbučius renkasi turtingesni žmonės, o kita grupė laukia paskutinės minutės, kai kelionė gali atpigti ir trečdaliu. Tačiau vidutinė perkamų kelionių kaina vis dar išlieka didelė – 1700–2200 Lt vienam asmeniui. Organizatoriai teigia, kad lietuviai dažniau renkasi geresnius viešbučius, o “Oasis tour” šiemet iš viso atsisakė siūlyti trijų žvaigždučių viešbučius.

Populiariausia kelionių kryptis šiemet išlieka Turkija. “Dar mažiausiai dešimt metų ji neturės konkurentų – pigu ir geras aptarnavimas”, – tikina kelionių agentūros “700.lt” vadybininkas Edvardas Ostrachas. Antroje vietoje pagal populiarumą tarp keliautojų yra Kreta bei Ispanijos kurortai. Vis daugiau žmonių dėl priimtinos kainos renkasi ir Bulgariją, o jaunimas traukia į Ibisą Ispanijoje, garsėjančią naktiniais klubais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...