Kelionės

veidas.lt

3 klausimai apie žiemos atostogas kelionių organizatoriui Rimvydui Širvinskui-Makaliui

#Blogeriožodis

veidas.lt

Buvo taip nelengva, kad antrą kartą kelionėje rimtai pamiršome fotografuoti aplinką. Pirmą kartą tai pamiršome daryti įvažiavę į Rumuniją, kur pasitiko kraupokas Arado miestas. Atrodo, kad būtent šiais neįgalumo momentais smegenys persikrauna ir pakyla į naują kelionės lygį.

#Blogeriožodis

veidas.lt

Ryte vaikščiojome po Drakulos pilį Rumunijoje, vakare važiavome galingais Bulgarijos skardžiais, besileidžiančiais tiesiai į Juodąją jūrą. Virš horizonto pakibęs juodas it smala liūties debesis pratrūko riaumoti ir spjaudytis žaibais.

#Blogeriožodis

Veidas.lt

Rumunijoje mus pasitikęs Aradas (ir jo priemiesčiai) – kol kas baisiausias miestas, matytas Europoje. Po hipnotizuojančių greitkelių juostų Vengrijoje ir Rumunijos pradžioje įvažiavus į Aradą prie vairo atsibudo kiekviena mano kūno ląstelė. Tie patys stereotipiniai arklių traukiami vežimai pakelėse ir didžiulės, blokinės gelžbetonio džiunglės.

#Blogeriožodis

Veidas.lt

Šiek tiek apdulkėjusi mano „Seat Ibiza“, per dvi dienas pervažiavusi Lenkiją, dalį Čekijos, Slovakiją ir dalį Vengrijos, stovi mažame kaimelyje netoli Balatono ežero – Bašyje. „Fantastic, Mykolaaas!“ – kaip prieš dešimt metų Lietuvoje, taip ir dabar vengras Martonas reaguoja į mano pasakojimus ir naujus kelionių planus. Pakviečia į jaukų kiemą, kur pasitinka du maži vaikai ir brazilė žmona Cloé.

#Blogeriožodis

Veidas.lt

Reikėjo atostogų, reikėjo pasivaikščioti ir išsivalyti galvą – bent jau po kalvas, jei neišeis po kalnus. Pasiūliau Edžiui galimus variantus pagal pigius skrydžius iš Vilniaus, įtraukėm Karolį į pokalbį, kadangi anas mums žinomas ir patikimas tokių kelionių dalyvis ir galiausiai nutarėm, kad pigiausia kryptis – Glazgas.

#Blogeriožodis

Veidas.lt

Ir vištienos sultinys tas pats, ir aliejuje išmirkusios spurgos skanios – retai šiais madingos mitybos laikais tokių gausi. Puiki įžanga į Gruzijos užkandines.

Į Lenkiją - ne tik apsipirkti

veidas.lt

Ak, Mozūrija, poetų apdainuotas kraštas… Pažinti Lenkiją ir neužsukti į Mozūriją būtų tas pats, kas po karališkų pietų likti be deserto. Skaidrių kaip ašara ežerų kraštas traukia romantiškas sielas, randančias čia ramybę ir unikalų gamtos grožį, taip pat tuos, kurie renkasi aktyvų poilsį ar ieško gyvosios istorijos pėdsakų.

Į Lenkiją - ne tik apsipirkti

veidas.lt

Mano jaunystės metais Lenkijoje būta visuotinės tradicijos leisti vasaros atostogas buriuojant Varmėje ar Mozūruose, o žiemos – slidinėjant Lenkijos kalnuose. Puikiai prisimenu pasiruošimus tokioms išvykoms ir valandų valandas trunkančias varginančias keliones, kol galų gale atsistoji ant slidžių Zakopanėje ar Škliarska Poremboje, atsiduri burlaivyje Mikolaikose ar Gižycke.

Į Lenkiją - ne tik apsipirkti

veidas.lt

Rytų Lenkija – tai ne tik gražūs ežerai. Šiek tiek į pietus yra ir mitinė paslaptingoji Palenkės vaivadija – šis regionas laikomas „pasaulio pakraščiu“. Vaivadija stebina tyla, ramybe, gyvenimas čia teka lėčiau. Tarp mažų medinių namų, siaurų, akmenimis grįstų gatvelių laikas sustoja. Tai daugybės tautų kultūrų regionas. Be lenkų, čia gyvena įvairių tautybių žmonių: baltarusių, lietuvių, romų, rusų, ukrainiečių, totorių ir žydų. Vaivadijos teritorijoje – keturi nacionaliniai parkai, trys kraštovaizdžio parkai, 14 draustinių, yra jodinėjimo takų, baidarių takų ir pan. Svarbiausia, kad regionas yra netoli sienos su Lietuva, taigi galite turiningai praleisti vasaros savaitgalius ir tyrinėti kaimyninę šalį.

Į Lenkiją - ne tik apsipirkti

veidas.lt

Lenkija turi „supergalių“ – atsilaikė prieš recesiją ir pritraukia vis didesnius turistų būrius. 2016 metų Europos kultūros sostinė yra Vroclavas, o Krokuvoje Pasaulio jaunimo dienų metų liepos mėnesį viešės popiežius Pranciškus. Tai tik kelios priežastys, kurias pateikia garsus kelionių vadovas „Lonely Planet“, siūlydamas apsilankyti Lenkijoje. Naujausiame “Lonely Planet” reitinge Lenkija atsidūrė tarp TOP 10 pasaulio šalių.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...