2011 Balandžio 26

Politika

E.Lementauskas apskundė Seimo vadovę

veidas.lt

lementauskuisVVpyga

Seimo narys Evaldas Lementauskas pranešė Seimo Etikos ir procedūrų komisijai (EPK) apskundęs parlamento pirmininkę Ireną Degutienę dėl, anot jo, radijo eteryje paskleistos melagingos informacijos.

E.Lementauskas prašo įvertinti, ar I.Degutienės elgesys “viešai skleidžiant melagingą informaciją bei galimai formuojant išankstinį Seimo laikinosios komisijos sprendimą, neprieštarauja valstybės politikų elgesio teisingumo, sąžiningumo ir nešališkumo principams”.

Anot parlamentaro, praėjusią savaitę kalbėdama per Žinių radijo laidą “Pozicija” I.Degutienė sakė netiesą, kad E.Lementauskas pašalintas iš partijos, o jo teisinis imunitetas “praktiškai sustabdytas”.

“Toks Seimo pirmininkės elgesys ne tik neteisingas, bet ir nederamas. Tiesa ta, kad iš partijos gretų pasitraukiau pats. Pažymėtina ir tai, kad I.Degutienės minima Seimo laikinoji komisija iki Seimo pirmininkės paskleistos netiesos dar nebuvo susirinkusi ir iki šiol nėra priėmusi sprendimo, juo labiau – vienbalsiai”, – antradienio pranešime cituojamas E.Lementauskas.

“Naudodamasi savo įtaka ir prestižu ponia Degutienė daro įtaką visuomenei. Kas gali paneigti, kad šitaip nėra įtakojama ir teismo nuomonė?” – pareiškė Seimo narys.

Praėjusią savaitę per Žinių radiją parlamento pirmininkė teigė, kad pagal partijos “Tvarka ir teisingumas” sąrašą į parlamentą patekęs 40-metis E.Lementauskas akiplėšiškai tapo Seimo nariu, nes “tvarkiečiams” dabar jis nepriklauso ir yra kaltinamas kyšininkavimu.

“Įdomiausia yra tai, kad pati partija nuo jo atsiriboja, pati partija jį pašalina, tačiau jis vis tiek, akiplėšiškai ateina, paima mandatą, kadangi, kaip sako, pagal partijos sąrašą mane išrinko, esu partijos “Tvarka ir teisingumas” sąraše, bet, atėjęs į Seimą, iš karto eina į Mišriąją grupę”, – piktinosi I.Degutienė.

Ji taip pat priminė, kad praėjusį antradienį generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas leidimo patraukti Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn, kad teismas galėtų toliau tęsti procesą dėl galimo E.Lementausko kyšininkavimo.

“Kaip tik antradienį plenarinio posėdžio metu po generalinio prokuroro kreipimosi į Seimą yra sudaryta komisija, ir vienbalsiai pritarta būtent Lementausko patraukimui baudžiamojon atsakomybėn leisti, ir jo imunitetas praktiškai yra sustabdytas”, – kalbėjo Seimo vadovė.

Buvęs sostinės vicemeras E.Lementauskas kaltinamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui konservatoriui Vidui Urbonavičiui siūlęs beveik 500 tūkst. litų už tai, kad šis nepalaikytų interpeliacijos tuometiniam merui Juozui Imbrasui ir pačiam E.Lementauskui bei balsuotų už tuometinei koalicijai naudingus sprendimus. E.Lementauskas savo kaltę neigia.

Teismo procesas trunka nuo 2008 metų ir artėja prie pabaigos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...