2013 Lapkričio 25

Moters – vadovės portretas

veidas.lt


Lengvaatletė, olimpietė Austra Skujytė ir „Bogomolov image school“ dėstytoja, įvaizdžio bei grožio technologijų ekspertė Rasa Povilaitienė tapo pirmosiomis Lietuvos moterimis, įamžintomis dizainerės Vilmos Marė ir fotomenininkės Svetlanos Baturos bendrame projekte „Valdovės portretas“.

Inciatyvos dalyvės kviečiamos pristatyti dalykiškoms, svarbias pareigas ir veiklas vykdančioms dailiosios lyties atstovėms tinkamą įvaizdį, galintį atskleisti ne tik jų valdingąsias, versliausias puses, bet ir moteriškumą, subtilumą, švelnumą.
„Tai suderinti tikrai nėra lengva. Juk protokolas gana griežtas dalykiškų moterų įvaizdžiui. Tad, nenusižengti jam ir tuo pačiu leisti moteriai jaustis stilingai, įdomiai, emocionaliai yra ilgų paieškų, subtilaus jausmo kūrėjo darbo rezultatas“, – įsitikinusios projekto dalyvės.
Pasak R. Povilaitienės, tinkamai parinkti išvaizdos elementai sustiprina įtaką bei reikiamai reprezentuoja moterį – vadovę.
„Labai džiaugiuos, kad dizainerės Vilmos Marė drabužiai atitinka aukščiausio lygio verslo moters aprangai keliamus reikalavimus. Tai subtili elegancija su ryškiai dominuojančiu moteriškumo pradu, kuriame jaučiamas ir baltiškasis identitetas“, – patikino įvaizdžio ekspertė.
Lengvaatletė A. Skujytė sakė modelio darbą išmėginusi pirmą kartą ir rezultatu likusi patenkinta. Nors žinoma sportininkė niekuomet nenešioja dalykinės aprangos, anksčiau neišbandytas stilius tiko ir patiko. „Tai, kaip atrodžiau, iš tiesų buvo įspūdinga. Neįprasta, bet įspūdinga“, – patikino A. Skujytė.
Pasak „Valdovės portretas“ projektą koordinuojančios rinkodaros specialistės Renatos Janulevičienės, prieš S. Baturos fotoaparato ojektyvą dalykinį įvaizdį „pasimatuos“ ir kitos žinomos, svarbias pareigas užimančios ar reikšmingų pasiekimų savo veikloje pasiekusios moterys. Pirmosios fotosesijs rezultatas bus pristatytas jau kitą savaitę – lapkričio 28 – ąją Kaune, „Koko boutique“ salone. Čia vyks ir atvirų durų diena, kur bus galima apžiūrėti unikaliu metodu dekoruotus V. Marė kurtus drabužius bei pabendrauti su pačia autore.
Kelis dešimtmečius Amerikoje kurianti dizainerė tvirtino, jog kuo toliau, tuo dažniau ji grįžta darbutis į Lietuvą. Autorė sako pasinėrusi į tą sritį, kuri ją itin domina – dalykinių bei tuo pačiu baltiškos kultūros bruožų turinčios aprangos kūrimą.
„Noris sukurti alternatyvą šiuolaikiniam, dažniausiai militaristinio stiliaus dalykiniam kostiumui. Tai – tarsi mano pareiga“, – su šypsena sakė V. Marė.
Modelių duoną taip pat išmėgino dar kelios moterys – Mykolo Riomerio universiteto docentė, Kauno apskrities moterų krizių centro bei VŠĮ “Psichoterapijos studija” atstovė Laima Ruibytė, „Žolinčių akademijos“ įkūrėja Danutė Kunčienė, kraštotvarkos dizainerė ir lektorė Audronė Daubarienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...