2011 Kovo 07

Savivaldybių rinkimai

Į Kauno tarybą nepatekę savarankiški kandidatai teismui apskundė VRK

veidas.lt

Save iškėlę kandidatai į Kauno miesto tarybą apskundė teismui Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą dėl rinkimų rezultatų patvirtinimo.

Į tarybą nepatekę Eligijus Dzežulskis-Duonys, Jonas Guzavičius, Povilas Dievaitis, Donatas Pilinkus ir Jonas Viesulas, tvirtindami, esą VRK ne pagal įstatymo nuostatas padalijo mandatus, kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas nustato, kad rinkimų rezultatai skaičiuojami iš pradžių apskaičiuojant mandatų skirstymo kvotą, kuri lygi rinkėjų paduotų balsų sumai, padalytai iš mandatų skaičiaus.

Už kiekvieną dalyvaujantį paskirstant mandatus kandidatų sąrašą paduotų balsų skaičius dalijamas iš mandatų skirstymo kvotos – gautas sveikasis dalmuo yra mandatų skaičius, o dalijant gautos liekanos naudojamos likusiems mandatams paskirstyti pagal liekanas.

VRK sprendimą teismui apskundę kandidatai tvirtino, kad pagal liekaną dalyti mandatai esą turėjo atitekti ne partijoms, o savarankiškai save iškėlusiems kandidatams.

Reaguodama į skundus VRK paskelbė, jog rinkimų rezultatus nustatė “griežtai ir nuosekliai laikydamasi Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo”.

Pasak VRK, visi pageidavimai nustatyti kitus rinkimų rezultatus reikalauja keisti Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą: įvesti dvi skirtingas rinkimų normas vienam mandatui gauti – vieną save išsikėlusiems kandidatams, kitą kandidatų sąrašams, arba pakeitus rinkimų įstatymą, suteikti mandatą save išsikėlusiems kandidatams negavusiems pakankamai rinkėjų balsų vienam mandatui gauti pagal rinkimų kvotą.

Į VRK, prašydama perskaičiuoti mandato kvotas pagal faktinį paduotų balsų skaičių, kreipėsi ir Vilniuje daugiausiai mandatų gavusi Artūro Zuoko koalicija, komisija šio prašymo netenkino.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...