2011 Spalio 23

Darbuotojus motyvuoja ne tik pinigai

veidas.lt


Šiuo metu, kai ekonominė situacija nėra stabili, ekspertai pataria motyvuojant darbuotojus imtis išradingumo. Įmonės „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ vyr. konsultantė Vaiva Bražionytė sako, kad dabar finansinis darbuotojų skatinimas Lietuvoje vyksta labai lėtai, nes nuolatinės įmonių pajamos nėra garantuotos. Dėl šios priežasties ekspertė pataria siekiant išlaikyti kvalifikuotus darbuotojus griebtis kito efektyvaus įrankio – vykdyti socialiai atsakingą veiklą darbuotojų atžvilgiu.
„Nesant finansinėms galimybėms mokėti daugiau, dažnai lemiamu veiksniu darbuotojo lojalumui įmonei tampa egzistuojanti organizacinė kultūra, įtraukimas į strateginių sprendimų priėmimą, darbo sąlygų derinimas prie jo poreikių – darbo ir laisvalaikio bei šeimos, mokslo harmonija (pvz., lankstus darbo grafikas, darbo vietos mobilumas), mokymai, sveikos aplinkos, gyvensenos propagavimas ir pan.“, – vardija V.Bražionytė.
Tokia pati tendencija stebima ir Europoje. Vokietijos strateginių konsultacijų ir analizės kompanijos “Adelphi” vyresnysis projektų vadovas Raineris Agsteris teigia, kad Vokietijoje šiuo metu įmonės konkuruoja įvesdamos papildomas schemas, kaip prisitraukti naujų darbuotojų ir kaip motyvuoti seniau dirbančiuosius – vis populiaresnė tampa vaikų priežiūra darbo vietoje, lankstus darbo grafikas, darbas iš namų ir mokymosi galimybės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...