- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Darbuotojus motyvuoja ne tik pinigai

Autorius: veidas.lt | 2011 10 23 @ 17:00 | Verslas | No Comments


Šiuo metu, kai ekonominė situacija nėra stabili, ekspertai pataria motyvuojant darbuotojus imtis išradingumo. Įmonės „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ vyr. konsultantė Vaiva Bražionytė sako, kad dabar finansinis darbuotojų skatinimas Lietuvoje vyksta labai lėtai, nes nuolatinės įmonių pajamos nėra garantuotos. Dėl šios priežasties ekspertė pataria siekiant išlaikyti kvalifikuotus darbuotojus griebtis kito efektyvaus įrankio – vykdyti socialiai atsakingą veiklą darbuotojų atžvilgiu.
„Nesant finansinėms galimybėms mokėti daugiau, dažnai lemiamu veiksniu darbuotojo lojalumui įmonei tampa egzistuojanti organizacinė kultūra, įtraukimas į strateginių sprendimų priėmimą, darbo sąlygų derinimas prie jo poreikių – darbo ir laisvalaikio bei šeimos, mokslo harmonija (pvz., lankstus darbo grafikas, darbo vietos mobilumas), mokymai, sveikos aplinkos, gyvensenos propagavimas ir pan.“, – vardija V.Bražionytė.
Tokia pati tendencija stebima ir Europoje. Vokietijos strateginių konsultacijų ir analizės kompanijos “Adelphi” vyresnysis projektų vadovas Raineris Agsteris teigia, kad Vokietijoje šiuo metu įmonės konkuruoja įvesdamos papildomas schemas, kaip prisitraukti naujų darbuotojų ir kaip motyvuoti seniau dirbančiuosius – vis populiaresnė tampa vaikų priežiūra darbo vietoje, lankstus darbo grafikas, darbas iš namų ir mokymosi galimybės.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/darbuotojus-motyvuoja-ne-tik-pinigai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.