2011 Spalio 12

Užsienio darbdaviai: lietuviai darosi išrankesni

veidas.lt


Darbuotojų Lietuvoje ieškantys užsienio darbdaviai pastebi, kad pastaruoju metu lietuvių susidomėjimas darbu svetur prislopo: kandidatų mažėja, nors siūlomi atlyginimai gerokai didesni, nei jie gali tikėtis tėvynėje.
Airijoje įsikūrę lošimo namai „JJP pokermania“ jau apie mėnesį Lietuvoje intensyviai ieško krupjė. Airių įmonėje jau dirba keletas lietuvių, savininkai jų darbu labai patenkinti, todėl prireikus naujų darbuotojų jų ėmė ieškoti pirmiausia tarp mūsų tautiečių.
Tačiau krupjė darbas Airijoje ir gana patrauklus atlyginimas, apie 5500 Lt į rankas, lietuvių nevilioja: per mėnesį į skelbimus atsiliepė vos keli galimi kandidatai. Anksčiau esą darbuotojų rasti būdavo lengviau, todėl airiai daro išvadą, kad lietuvių susidomėjimas darbu svetur priblėso.
Į Lietuvos darbo biržos EURES konsultantus darbo ir gyvenimo sąlygų užsienyje klausimais per šių metų aštuonis mėnesius kreipėsi daugiau nei 12,8 tūkst. lietuvių. Pernai per tą patį laikotarpį konsultacijų suteikta daugiau – iš viso 13,4 tūkst. asmenų. „Susidomėjimas darbu užsienyje išliko panašus kaip ir ankstesniais metais, tačiau konsultacijų pobūdis ir trukmė ilgėja, besikreipiantieji pageidauja išsamesnės informacijos“, – teigia EURES tarnybos vadovė Agnė Kunigonytė.
Paklausta, koks darbas ir kokiose šalyse šiuo metu lietuvius domina labiausiai, A.Kunigonytė atsakė, kad šiek tiek padaugėjo norinčiųjų dirbti Skandinavijos šalyse, Vokietijoje. Be to, ji pastebi, kad nemažą dalį besikreipiančiųjų labiau nei darbo pobūdis domina geras atlyginimas. „Tautiečiai sutiktų dirbti bet kokį darbą, tačiau užsienio kalbos nemokėjimas dažnai tampa pagrindine kiūtimi, užkertančia kelią padirbėti svečioje šalyje“, – pabrėžia EURES tarnybos vadovė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...