2011 Gegužės 09

Policininkus elgtis apgalvotai priverstų motyvacija

veidas.lt

BFL

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis teigia, kad neblaiviais prie vairo sulaikytais pareigūnais sistema atsikratys, tačiau kartu pabrėžia, kad policininkus reikia motyvuoti elgtis tinkamai.

S. Skvernelis taip pat sakė manantis, jo tikrai ne visi policininkai išgėrę sėda prie vairo, bet pripažino, kad tarp pareigūnų dar gajus mąstymas, jog įkliuvus neblaiviam sulauksi kolegų “supratimo”.

“Svarbiausia įskiepyti supratimą, kad reikia mokytis iš kitų klaidų, kol nepadaryta savų. Juk nukenčia ne tik konkretus pareigūnas, bet ir jo šeima. Taip pat sprendžiame socialinių garantijų, atlyginimų, darbo aplinkos, technikos atnaujinimo klausimus. Siekiame, kad būtų galima oriai ir dorai dirbti bei uždirbti. Veiksminga motyvacinė sistema priverstų pareigūnus elgtis apgalvotai ir labiau vertinti savo darbą”, – interviu dienraščiui “Lietuvos žinios” teigė S. Skvernelis.

Jo teigimu, įstatymams nusižengusių pareigūnų kluptelėjimai privalo būti ir bus atskleidžiami.

“Dedame ir dėsime tikrai daug pastangų, kad sukurtume efektyvią infrastruktūrą, kurios padedami atsikratysime tokių “kolegų”. Pradėtus veiksmus laikysime sėkmingais tik tokiais atvejais, kai netinkamai besielgiančius pareigūnus pavyks sulaikyti iki tol, kol šie nespėjo padaryti nepataisomos žalos. Noriu pabrėžti, kad nesvarbu, kokios jo einamos pareigos, jeigu policininkas buvo sulaikytas neblaivus prie vairo, jam gresia vienintelis kelias – atleidimas iš darbo”, – dėstė jis.

Anot S. Skvernelio, neblaivūs pareigūnai nėra vienintelė policijos sistemos problema.

“Policiją, kaip ir daugelį institucijų, šiuo metu kamuoja finansinė įtampa. Todėl tenka galvoti apie struktūrinius pokyčius. Vienas svarbiausių uždavinių – rasti racionaliausią būdą panaudoti policijai skiriamas lėšas. Taip pat turime mažinti krūvius. Dabar jie yra nerealūs, todėl tikėtis kokybiško ikiteisminio tyrimo labai sunku. Siekiame, kad kuo daugiau bylų pavyktų atiduoti pagreitinto proceso tvarka – per 10 dienų”, – sakė generalinis komisaras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...