2011 Balandžio 27

Socialinis draudimas

Bus galima metams pasitraukti iš pensijų fondų

veidas.lt

pensiju-fondu28

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pertvarkydama pensijų sistemą, siūlo sudaryti sąlygas žmonėms laikinai pasitraukti iš antros pakopos privačių pensijų fondų ir sugrįžti į “Sodrą”.

Tokia galimybė, pagal dabartinį sumanymą, galiotų vienerius metus, rašo portalas delfi.lt.

Apie tokį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymą trečiadienį vykusiame jungtiniame Darbo partijos ir socialdemokratų frakcijų posėdyje kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas.

Pasak jo, į “Sodrą” nutarusiam sugrįžti asmeniui nebebūtų taikoma nuostata, kad turi mažėti valstybės mokama senatvės pensija, bet tai, kas sukaupta per trumpą laiką privačiame fonde, negalės būti atiduodama “Sodrai”.

Šiuo metu nutraukti sutartį su antros pakopos pensijų fondu galimybių nėra. Nutarus dalį pensijos kaupti antros pakopos fonduose, apie ketvirtadaliu turi sumažėti valstybės mokama senatvės pensija, kurios dydis priklauso ir nuo darbo stažo bei iš dalies nuo sumokėtų įmokų į “Sodros” biudžetą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. stasys stasys rašo:

    grįšiu į sodrą ,man rodosi kad tas ketvirtadalis daugiau nei privatus fondas su savo prieaugiu kuris atskaitomas fondo aptarnavimui. valstybės investiciniai čekiai didesne grąža duoda


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...