2011 Sausio 10

Verslas

Pensijų fondų turtas – 3,85 mlrd. litų

veidas.lt

Lietuvoje veikiančių antros pakopos pensijų fondų turtas praėjusių metų pabaigoje siekė 3,854 mlrd. litų – per metus fondų turtas dėl sėkmingų investicijų padidėjo 271,86 mln. litų.

Tik per gruodį antros pakopos pensijų fondų turtas dėl investicijų padidėjo 72,12 mln. litų – daugiausiai nuo praėjusių metų kovo mėnesio, kai fondai iš investicijų uždirbo 98 mln. litų, teigiama Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos pranešime.

“Pasaulio finansų rinkose šiemet gruodį itin stipriai suveikė vadinamasis “Kalėdų senelio ralio” efektas – metų pabaigoje dėl mokestinių niuansų, teigiamų nuotaikų ar laukiamų prieaugių kitąmet paprastai atgyja akcijų ir kito turto pirkėjai, tai augina ir būsimų pensininkų investicijas. Investuotojų optimizmas dėl ateities būsimų pensininkų turtą augina jau 7 mėnesį iš eilės”, – pranešime sakė asociacijos prezidentas Šarūnas Ruzgys.

Šiuo metu, skaičiuojant nuo pensijų reformos pradžios 2004 metais, bendras pensijų fondų valdytojų uždarbis būsimiesiems pensininkams siekia 280,735 mln. litų, o “Sodra” iš viso į pensijų fondų dalyvių sąskaitas yra pervedusi 3,605 mlrd. litų. 32,01 mln. litų, trečio 2010 metų ketvirčio duomenimis, yra išmokėti iš sistemos pasitraukusiems gyventojams.

Pensijų kaupimo sistema sukurta 2003 metais, siekiant išvengti “Sodros” mokumo krizės po kelių dešimtmečių, kai, remiantis ekspertų prognozėmis, pensininkų skaičius, lyginant su dirbančiaisiais, smarkiai išaugs.

Sistema leidžia laisva valia pasirinkusiems dalyvavimą pensijų kaupimo sistemoje dirbantiesiems sukaupti kapitalą papildomai pensijai, kuri būtų mokama šalia gaunamos iš “Sodros”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...