2010 Birželio 30

Pensijos

“Sodra” toliau taupys privačių fondų sąskaita

veidas.lt

Seimas neribotam laikui paliko galioti iki 2 proc. sumažintas “Sodros” įmokas privatiems pensijų fondams. Anksčiau buvo numatyta, kad 2 proc. tarifas galioja iki šių metų pabaigos.

Seimas trečiadienį priėmė atitinkamas Pensijų sistemos reformos įstatymo pataisas: už balsavo 95 Seimo nariai, prieš – 14, o susilaikė 18 parlamentarų.

Seimas nesutiko “Sodros” pervedimus į antros pakopos pensijų fondus sumažinti iki 1 proc. Tokias pataisas siūlė valstietė liaudininkė Rima Baškienė ir “darbietis” Mečislovas Zaščiurinskas.

Seimas taip pat įpareigojo Vyriausybę, konstatavus valstybėje susidariusios ypatingos padėties pabaigą, Seimui pateikti pataisas dėl kaupiamosios pensijų įmokos tarifo didinimo.

Konstitucinis Teismas yra priėmęs nagrinėti kelis prašymus, ar valdžios sprendimas sumažinti įmokas į antros pakopos pensijų fondus neprieštarauja Konstitucijai.

2008-ųjų pabaigoje Vyriausybė nusprendė sumažinti “Sodros” įmokas į pensijų fondus nuo 5,5 iki 3 proc., o 2009 metų pavasarį – iki 2 proc. ir šią tvarką siūlyta taikyti tik iki 2010-ųjų pabaigos, o nuo 2011-ųjų grįžti prie 5,5 proc., taip pat žadėta gyventojams dėl to patiriamus nuostolius kompensuoti vėliau.

Pensijų kaupimo sistema sukurta 2003 metais, siekiant išvengti “Sodros” mokumo krizės po kelių dešimtmečių, kai, remiantis ekspertų prognozėmis, pensininkų skaičius, lyginant su dirbančiaisiais, smarkiai išaugs.

Sistema leidžia laisva valia pasirinkusiems dalyvavimą pensijų kaupimo sistemoje dirbantiesiems sukaupti kapitalą papildomai pensijai, kuri būtų mokama šalia gaunamos iš “Sodros”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. populizmas populizmas rašo:

    laukiam Konstitucinio teismo sprendimo


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...