2010 Spalio 01

Terorizmas

Bin Ladenas susijęs su išpuolių planu

veidas.lt

Tarptautinio teroristų tinklo “al Qaeda” vadovas Osama bin Ladenas yra susijęs su numanomu planu įvykdyti išpuolių seriją Europos miestuose, taip pat galimai Jungtinėse Valstijose, ketvirtadienį pranešė JAV visuomeninis radijas.

Prieš kelis mėnesius O.bin Ladenas informavo “al Qaeda” sąjungininkus ir partnerius, jog jis nori bent trijose Europos šalyse (Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje) surengti išpuolius, panašius į Mumbajuje prieš dvejus metus įvykdytas teroro atakas, nurodė “National Public Radio” (NPR), remdamasis žvalgybos pareigūnų ir su šiais faktais susipažinusių asmenų informacija.

2008 metai Indijos finansų sostinę atakavę dešimt iki dantų apsiginklavusių užpuolikų nužudė 166 žmones ir daugiau nei 300 sužeidė trijuose prabangiuose viešbučiuose, geležinkelio stotyje ir restoranuose.

Kaip praneša NPR, teroristai planavo apšaudyti žmones gausiai turistų lankomuose Europos miestuose ir užgrobti viešbučius. Tokio pobūdžio išpuoliai “al Qaeda” iki šiol nebuvo būdingi, tačiau šio plano detalės kol kas nėra aiškios.

O.bin Ladeno taikiniu taip pat gali tapti Jungtinės Valstijos.

“Žinoma, kad Osama bin Ladenas išplatino nurodymą, – NPR citavo vieną neįvardytą pareigūną, susipažinusį su žvalgybos duomenimis apie šį planą. – Jeigu jis paskelbė šį nurodymą, tiesiog negalime manyti, kad Jungtinės Valstijos nebūtų jo svarbiausių strateginių taikinių sąraše. Jos turi ten būti”.

Visuomeninis radijas pranešė, jog informacijos apie šį planą pirmiausia gauta iš Vokietijos piliečio Ahmado Siddiqui (Ahmado Sidikio), kuris šiuo metu laikomas suimtas Bagramo oro pajėgų bazėje netoli Afganistano sostinės Kabulo.

A.Siddiqui sakė pažinojęs Mohamedą Attą (Mohamedą Atą), vieną iš įtariamų 2001 metų rugsėjo 11 dieną Jungtinėse Valstijose surengtų teroro atakų vykdytojų. Sulaikytasis nurodė, kad jiedu lankė tą pačią mečetę Vokietijoje.

Manoma, jog naująjį planą paskatino sukurti “al Qaeda” aukščiausieji vadai, besislapstantys Pakistano genčių regionuose. JAV pareigūnai neseniai suintensyvino bepiločių lėktuvų smūgius šiame regione, siekiant likviduoti šio suokalbio sumanytojus, iš kurių keli esą buvo nukauti.

Žvalgybas pareigūnai sakė NPR, kad kai kurie planuotų atakų būsimieji vykdytojai jau buvo Europoje.

Kai kurie pareigūnai būgštauja, kad planuojamų “komandosų atakų” vykdytojai galėjo atvykti į Vakarus, naudodamiesi Europos šalių pasais, todėl būtų sunku juos surasti ir sustabdyti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. cerc cerc rašo:

    Pasakos kvailiams :)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...