2011 Vasario 24

Libija

Kadhafi dėl neramumų šalyje kaltina bin Ladeną ir jaunimą

veidas.lt

Libijos lyderis Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis) ketvirtadienį kreipėsi į Libijos Az Zavijos miesto vyresniuosius – ten vyksta įnirtingi susirėmimai tarp jo šalininkų ir priešininkų.

Buvęs pulkininkas 68-erių M.Kadhafi sakė, kad dėl visų Libijos bėdų kalti Osama bin Ladenas ir vietinis jaunimas; narkotikų veikiama jų minia nužudė keturis policininkus.

Pasak jo, garsiausio pasaulio teroristo šalininkai mečetėse dalina jaunimui narkotikus ir alkoholį, ir jų paveiktas jaunimas laužo įstatymus.

“Akivaizdu, kad visam tam vadovauja “al Qaeda, – kalbėjo M.Kadhafi. – Ginkluoti jaunuoliai, mūsų vaikai, yra pakurstyti žmonių, kurių ieško Amerika ir Vakarų pasaulis”.

“Tų kurstytojų yra labai nedaug, ir mes turime juos sugauti. Kiti turi likti namie. Jie turi ginklus, jie džiaugiasi jausdami gaiduką ir šaudo, kai yra apsvaigę nuo kvaišalų”, – sakė lyderis.

“Padėtis yra kitokia negu Egipte ir Tunise, – aiškino jis. – Čia valdžia yra jūsų rankose, žmonių rankose. Jūs galite pakeisti valdžią, kaip tik norite. Tai jūsų reikalas. Jūs esate vyresnieji, genčių galvos, profesoriai”.

“Jie plauna mūsų vaikų smegenis ir kursto juos blogai elgtis; pastarieji yra veikiami ir valdomi Bin Ladeno, kvaišalų”, – kabėjo M.Kadhafi.

M.Kadhafi pareiškė, kad reikia bausti visus, pažeidinėjančius tvarką gatvėse, tačiau pasiguodė, kad jaunimo bausti negalima, nes protestuojantieji dar nėra pasiekę pilnametystės.

Jis taip pat kreipėsi į demonstrantų tėvus ir giminaičius, prašydamas sugrąžinti jaunimą namo.

M.Kadhafis kalbėjo per televiziją tuo metu, kai jo kontroliuojamos pajėgos puolė Az Zavijos miestą, kuris anksčiau atiteko jo priešininkams. Ten, beje, buvo susprogdinta mečetė, kurioje slėpėsi daugybė demonstrantų.

Nežinoma, kur galėjo būti M.Kadhafi, kai jo kalba buvo įrašinėjama.

Šis Libijos lyderio kreipimasis yra antrasis per pastarąsias dienas. Antradienį, pasirodęs Libijos nacionalinės televizijos eteryje, jis pareiškė, kad nesiruošia pasitraukti iš valdžios ir pridūrė, kad visi opozicionieriai, pasisakantys prieš jo valdymą, bus nubausti mirtimi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...