2011 Gegužės 04

Bin Ladeno nužudymas buvo JAV savigyna

veidas.lt

REUTERS

Namas, kuriame buvo nukautas O. Bin Ladenas

JAV kariškių įvykdytas Osamos bin Ladeno nužudymas buvo valstybės savigynos aktas, be to jis net nemėgino pasiduoti, pareiškė trečiadienį JAV teisingumo ministras Ericas Holderis.

“Tai pateisinama kaip nacionalinės savigynos aktas”, – sakė E.Holderis Senato teismų komitete, primindamas O.bin Ladeno prisipažinimą prisidėjus prie 2001 metų rugsėjo 11-osios išpuolių Niujorke, Vašingtone ir Pensilvanijoje.

“Jeigu jis būtų pasidavęs, mėginęs pasiduoti, manau, mes būtume tai priėmę, bet nebuvo jokių ženklų, jog jis būtų norėjęs taip pasielgti, todėl jo nužudymas buvo teisėtas veiksmas”, – paaiškino jis.

Operacija O.bin Ladeno slėptuvėje buvo “teisėta ir atitiko mūsų vertybes”, – nurodė E.Holderis.

E.Holderį klausinėjo senatoriai todėl, kad paaiškėjo, jog O.bin Ladenas  buvo beginklis, bet jį elitinio būrio kariai nušovė per sekmadienį surengtą reidą.

Senatorius Lindsey Grahamas (Lindsis Grahamas) paklausė, ar JAV karinio jūrų laivyno būrio SEAL kariai “turėjo manyti”, jog labiausiai pasaulyje ieškomas žmogus “buvo vaikščiojantis sprogstamas įtaisas” arba bomba.

E.Holderis atsakė: ”Būtent”.  Erikas Holderis (Eric Holder) pareiškė, kad “Al Qaeda” lyderis Osama bin Ladenas (Osama bin Laden) teisėtai buvo JAV kariuomenės taikiniu, praneša BBC.

E. Holderis Teismų komiteto taryboje pažymėjo, kad O. bin Ladenas net nebandė pasiduoti. Tai, kad JAV pajėgos jį nukovė, buvo nacionalinė gynyba.

JAV pripažino, kad O. bin Ladenas nebuvo ginkluotas, kai pirmadienį Karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų komandosai nušovė jį per vykdomą operaciją Abotabado mieste Pakistane.

Kritikai sunerimo, ar operacija buvo teisėtai įvykdyta.
Iš Islamabado naujienų agentūros praneša, kadbin Ladeno 12 metų duktė matė, kaip JAV specialiosios paskirties dalinio kariškiai nušovė jos tėvą. Tai trečiadienį pranešė Pakistano laikraštis “The News”, remdamasis šaltiniais šalies saugumo tarnybose.
Pasak dukters, “Al Qaeda” vadovas buvo sučiuptas gyvas, o po akimirkos nušautas šeimos narių akivaizdoje. Jo kūną amerikiečiai pasiėmė. Į sraigtasparnį buvo paimtas dar vienas žmogus – O. bin Ladeno sūnus. Bet neaišku, ar tuo metu jis dar buvo gyvas.

Kaip rašo “The News”, O. bin Ladeno dukterimi ir kitais jo šeimos nariais rūpinasi Pakistano valdžia. Tarp jų – dvi moterys ir šeši vaikai, kurių amžius – nuo 2 iki 12 metų, bei kiti neįvardijami asmenys. Po JAV kariškių operacijos Pakistano saugumo pajėgos atakuotame pastate rado 16 gyvų žmonių surištomis rankomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Anonimas Anonimas rašo:

  Aš manau,SEAL buvo duota komanda Bin Ladeną sunaikinti vietoje,nes jį teisiant JAV,atsirastų krūvos visokių “žmogaus teisių gynėjų”,kurie iš jo padarytų didvyrį,kankinį,auką.Be to,likvidacija buvo ženklas ir visiems kitiems JAV priešams,kad toks likimas gali laukti ir jų pačių.

 2. Aurimas Aurimas rašo:

  Nebūtinai, Anonome. Galėjo būti ir taip, kad “ruoniai” paprasčiausiai pamatę Osamą bin Ladeną, pagalvojo tai, ką ir daugelis žmonių turėtų pagalvoti, “Jis turi bombą!”, vadinasi – jį reikia nušauti, kol jis nesusisprogdino. Aišku, čia tik mano versija, Vašingtonas turi savo versiją, konspiracijų teoretikai turės savąsias :)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...