2010 Birželio 10

Algimantas Šindeikis

A.Kubilius Ostapo Benderio kelyje

veidas.lt

Ką priminė praėjusią savaitę Vilniuje vykusi Baltijos jūros regiono valstybių vadovų konferencija? Dar vieną pilną pasipūtimo, nesugebėjimo realiai įvertinti dabarties ir žvelgti į ateitį, beprasmį politikų susitikimą.

ES lyderiams tai jau ne pirmieji “Didieji Vasiukai”. ES buvo paskelbusi strategiją per 10 metų paversti Europos Sąjungos ekonomiką dinamiškiausia ir konkurencingiausia ekonomika pasaulyje. Garsioji Lisabonos strategija subliūško kaip kiaura automobilio padanga. Apie ES lyderystę pasaulyje jau nebedrįstama kalbėti. Ši strategija pamiršta visiems laikams.

Tenka spręsti paprastesnes problemas. Ieškoti būdų, kaip išsaugoti eurą. Praėjusią savaitę Baltijos regiono valstybių lyderiai vėl kalbėjo apie Baltijos regiono 10 metų strategiją. Pasak dalyvių, Baltijos regioną su Europa sujungę elektros tiltai ir transporto arterijos turėtų mus padaryti lyderiais. Jose Manuelis Barroso prisiėmė politinį įsipareigojimą paversti tikrove pagrindinį susitikimo dokumentą – Vilniaus deklaraciją “Baltijos jūros regiono vizija 2020 metams”. Dokumente tvirtinama, kad Baltijos regionas, išnaudodamas regioninio bendradarbiavimo struktūrų potencialą ir patirtį, turi gerų galimybių tapti vienu labiausiai klestinčių, novatorišku ir konkurencingu pasaulio regionu. Turi būti atkurtas ekonomikos augimas, sukurta integruota energetikos ir transporto infrastruktūra, sumažintas nedarbas, socialinė atskirtis ir nelygybė, užtikrinta regiono socialinė gerovė ir viešasis saugumas.

Jokio plano, kaip tai bus pasiekta, politikai neturi. Jo tiesiog nėra. Ar ne todėl Vilniuje nesulaukėme Rusijos, Vokietijos, Lenkijos ir Švedijos premjerų?

Premjeras Andrius Kubilius, įkvėptas Ostapo Benderio talento, paskelbė, kad Lietuva iki 2014 m. ne tik įsives eurą, bet ir laimės kitąmet Lietuvoje vyksiantį Europos vyrų krepšinio čempionatą, o pakeliui ir “Euroviziją”. Ką reiškia ši svaigi A.Kubiliaus bravūra? Premjeras, nepateikdamas visuomenei aiškaus ir konkretaus plano, kokiu keliu Lietuva žengs bent jau 2011 m., tiesiog kaip varlė prieš lietaus debesį pučia krūtinę ir drąsina save.

Valstybės kontrolė atliko A.Kubiliaus ekonomikos skatinimo plano priemonių, skirtų smulkiajam ir vidutiniam verslui skatinti, auditą. Išvados griežtos: planas – tik šnipštas, taikomos priemonės nėra veiksmingos. Užuot pūtęs burbulus, premjeras A.Kubilius turėtų kuo greičiau paskelbti konkretų planą, kokiomis priemonėmis ir nuo kada jis konsoliduos kitų metų šalies biudžetą, kaip sutaupys ar iš kokių papildomų mokesčių surinks biudžeto deficitui mažinti būtinus 4 mlrd. Lt. Parengti ir paskelbti į bankrotą klimpstančios “Sodros” reformą. Tai tikrieji premjero darbai, kuriuos A.Kubilius turėtų padaryti dar prieš leisdamasis į vasaros atostogas pamėgtu dviračiu.

Jei vis dėlto premjeras išriedės dviračiu neatlikęs šių darbų, skirtumų tarp jo ir O.Benderio praktiškai nebeliks.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Algimantas Šindeikis:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. aciu aciu rašo:

  Puikus komentaras.Labai aciu.

 2. next next rašo:

  eilinis susireikšminusio visažinio bla bla bla. Kiek dabar tokių lietuviškoje viešojoje erdvėje. Jie viską žino geriau, visus gali pamokyti – ir krepšininkus, ir ūkininkus, ir mokytojus, ir politikus.

 3. kostia kostia rašo:

  Puikus ir taiklus pastebejimas.

 4. tai tai rašo:

  O ką gi gero ponas Šindeikis nuveikėt? Niekinti galinčių ir norinčių nestinga. O kai Kirkilu susižavėjęs taip rašo, nieko nuostabaus


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...