2011 Gegužės 04

Algimantas Šindeikis

Principai ar viešieji ryšiai?

veidas.lt

Lietuvą palieka piliečiai ir kapitalas, o pagrindinės šalies politinės partijos – socialdemokratai bei Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, apsimesdami, kad nieko reikšmingo nevyksta, užsiima savo pasenusiomis ideologinėmis maldelėmis. Vieniems poteriauti nuobodu, tai pradeda garsiai rėkauti, norėdami patraukti nuobodžiaujančių ir į savo reikalus įnikusių piliečių dėmesį.

Socialdemokratai vis primena savo progresinių mokesčių idėją, nors patys gerai supranta, kad tai neleis sukaupti reikšmingų lėšų, nes daug uždirbančiųjų Lietuvoje labai mažai, be to, tai peilis po kaklu užsienio investicijoms. Gal kas ir gali pagalvoti, kad progresiniai mokesčiai – socialdemokratų ideologinis principas ir jie nuosekliai siekia jį įgyvendinti. Bet nėra jokio nuoseklumo ar rimtumo. Tiesiog mėtomasi progresinių mokesčių šūkiu. Tai tik socialdemokratų viešieji ryšiai, skirti išimtinai kairiųjų pažiūrų tautiečiams, vis dar puoselėjantiems viltį, kad jų nepritekliaus priežastis yra ne jie patys, o tie, kurie daugiau uždirba ar turi.

Gaila, kad tokie viešieji ryšiai išsiveržė iš Lietuvos politinio turgaus ir pasiekė solidžiojo “Forbes” žurnalo leidėjo Steve’o Forbeso ausis. Žala akivaizdi. Jau nebesvarbu, ar tokie mokesčiai bus, ar nebus Lietuvoje įvesti, – pasaulis išgirdo, kad Lietuvos politikai turi ketinimų tokius mokesčius įvesti. Signalas aiškus: reikia stengtis vengti Lietuvos, nes čia investuodamas gali susidurti su dideliais mokesčiais.

O štai Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai vis grasinasi apibrėžti šeimą tik kaip sutuoktinius ir vaikus.

Didžiausius reitingus tarp valdančiųjų turinti Seimo pirmininkė Irena Degutienė mano, kad “gyvename per daug liberalioje atmosferoje”. Nesugebantys tinkamai tvarkyti viešųjų reikalų politikai bando teisiniu reguliavimu spręsti piliečių asmeninį gyvenimą. Taip elgiasi rimta ir solidi partija. Ignoruoti socialinę realybę, kurioje vyrauja šeima, kaip vyro ir moters bendro gyvenimo būdas, bet vis daugėja vienišų mamų ir tėčių bei kartu gyvenančių homoseksualų, yra ne tik kvaila, bet ir pavojinga. Nepilnos ar netradicinės šeimos pasijus diskriminuojamos ar net civiliniu požiūriu kriminalizuojamos, jei tokia valdančiųjų politikų pasiūlyta šeimos sąvoka ne tik atsiras šeimos įstatymuose, bet ir bus kaip prioritetas skirtingai socialinei paramai ar kitokiai valstybės paramai. Lietuvoje nepilnose šeimose gimsta 28 proc. visų vaikų, o ES vidurkis siekia 35 proc. Ir jokia partinė reguliacija šio proceso pakeisti negali.

Taip tiek kairieji, tiek dešinieji tiesiog bando dirginti savo elektorato erogenines zonas. Akivaizdu, kad šiandien iš Lietuvos emigruojantys piliečiai jau ieško ne tik sotesnio gyvenimo, bet ir Vakaruose realiai egzistuojančios liberalesnės aplinkos, pagarbos žmogui.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Algimantas Šindeikis:
Skelbimas

Komentarai (5)

 1. Anonimas Anonimas rašo:

  Gerb.Šindeiki,kartais Jus labai sunku suprasti.Nieškokite,kur nepametęs!Emigraciją skatina ekonominės priežastys ir neteisybė,o ne laisvių mažumoms stoka Lietuvoje.

 2. Marija Marija rašo:

  Oi, niekada neverta pataikauti ,,susimetusiems skudurus”: vardan vertybių ir vaikų, kuriems matyti tokį gyvenimo būdą – labai bloga pamoka.

 3. Fidelis kastro Fidelis kastro rašo:

  Emigracija skatina laukinis lt liberalizmas, į vakarus zmones bėga iekodami socialinio ir ekonominio teisingumo.

 4. emigrantas emigrantas rašo:

  noreciau kad lietuvoje bututaip puoselejama tradicine seima ir ginamos tautines vertybes kaip cia

 5. idejinis pilietis idejinis pilietis rašo:

  pasilikite Lietuvoje, jaunos aktyvios, darbingos seimos.. apie jus mes galvojame ir del jusu daug dirbame, kuriame ir rasome….


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...