2011 Balandžio 29

Seimas

11 Seimo konservatorių pasmerkė TS-LKD Priežiūros komitetą ir prašo A.Kubiliaus paaiškinimų

veidas.lt

BFL

Seimo narį Gintarą Songailą iš partijos pašalinęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas yra susikompromitavęs ir kompromituoja pačią partiją, teigia 11 Seimo konservatorių.

“Mūsų nuomone, moralės ir teisingumo požiūriu sunkiai suvokiami ankstesni Priežiūros komiteto bandymai teisinti buvusį Vilniaus merą Vilių Navicką byloja, kad ši TS-LKD institucija yra susikompromitavusi ir toliau kompromituoja pačią TS-LKD”, – teigiama ketvirtadienį Seimo narių parašytame laiške valdančiosios TS-LKD pirmininkui premjerui Andriui Kubiliui.

Jame lyderiui pateikti aštuoni klausimai dėl Priežiūros komiteto sprendimo iš partijos pašalinti G.Songailą.

Šis laiškas įteiktas ir partijos prezidiumo nariams per posėdį ketvirtadienio vakarą.

Laišką pasirašę parlamentarai prašo TS-LKD lyderio paaiškinti, kokį konkrečiai partijos įstatų punktą G.Songaila pažeidė, kad jam pritaikyta griežčiausia bausmė – pašalinimas.

Konservatorių lyderio taip pat klausiama, kad jis pritaria Priežiūros komiteto netiesioginei išvadai, kad TS-LKD įstatai prieštarauja Lietuvos piliečio galimybėms teisėtomis priemonėmis ieškoti tiesos.

“Ir nuo kada kreipimasis į teismą ar tiesos ieškojimas pradėtas vertinti kaip veikimas prieš partiją, kaip šiurkštus įstatų pažeidimas ar veikla prieš kitus partijos narius? Pažymėtina, kad svarstymo Priežiūros komitete metu ieškinys į teismą, dėl kurio G.Songaila pašalintas iš partijos, buvo atsiimtas”, – rašoma laiške.

Jame klausiama, ar neketinama aiškintis, kiek iš tiesų partijos Vilniaus skyrių narių pritarė sprendimui derėtis dėl valdančiosios koalicijos sostinėje sudarymo su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderio Valdemaro Tomaševskio vadovaujamu bloku.

“Koalicijai su Tomaševskio bloku nepritarė keturi Vilniaus skyriai, kiti šio klausimo nesvarstė arba nebuvo prieita iki balsavimo”, – teigiama paklausime.

Jo autoriai taip pat klausia A.Kubiliaus, ar Vilniaus sueigos sprendimas sudaryti koaliciją su “V.Tomaševskio bloku ir jame esančiu KGB majoru bei kitais Lietuvai ne itin lojaliais asmenimis nepažeidžia TS-LKD programinės nuostatos, kad TS-LKD atsiribos nuo susikompromitavusių politikų”.

“Kas, Jūsų nuomone, padarė didesnę žalą partijai: TS-LKD Vilniaus sueigos nutarimas sudaryti koaliciją su KGB majorais ar kreipimasis į teismą dėl tokių nutarimų teisėtumo ir atitikimo TS-LKD pamatinėms vertybėms?” – teiraujasi vienuolika Seimo narių.

Jie baiminasi, kad “tokia lengva ranka” vieno balso persvara Priežiūros komitetas gali iš partijos pašalinti ir jos pirmininką bei sugriauti trapią valdančiąją daugumą.

Trečiadienį valdančiosios TS-LKD Priežiūros komitetas nutarė iš partijos pašalinti G.Songailą. Anot komiteto pirmininko Alfonso Andriuškevičiaus, skųsdamas partijos bendruomenės sprendimą teismui G.Songaila šiurkščiai pažeidė įstatuose nustatytą tokių sprendimų skundimo tvarką, ir dėl to pašalintas iš partijos.

Vilniaus miesto mero rinkimų išvakarėse G.Songaila kreipėsi į teismą, prašydamas panaikinti TS-LKD Vilniaus sueigos tarybos sprendimą sudaryti koaliciją su V.Tomaševskio bloku. Taip pat Seimo narys paprašė teismo pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones – laikinai sustabdyti minėtą sprendimą, kol teismas išnagrinės ieškinį. Tačiau vėliau partijos prezidiumo paprašytas ieškinį atsiėmė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. ramas ramas rašo:

    Tas priežiūros komitetas senų pirdūnų prieglauda ir senai reikėtų išvaikyti.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...