2010 Balandžio 20

Konservatoriai

Seimo konservatoriai – nenuoseklūs

veidas.lt

Patyrę politikai niekuo nebesiskiria nuo naujųjų populistų: jie viena šneka, kita daro, trečia galvoja. Jie taip pat dažnai keičia savo nuomonę, vieni jų sprendimai neretai prieštarauja kitiems.

Tai akivaizdžiai pamatėme praėjusią savaitę. Štai stabiliomis pažiūromis garsėjanti Seimo pirmininkė konservatorė Irena Degutienė ėmė skubinti sostinės valdžią vienai iš Vilniaus gatvių, aikščių ar skverų suteikti per aviakatastrofą žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio vardą. Tiesa, likus dviem dienoms iki, anot Seimo pirmininkės, gero Lietuvos draugo L.Kaczynskio žūties ji, kaip ir dauguma parlamentarų, nepritarė Vyriausybės teiktai įstatymo pataisai leisti lenkams bei kitoms tautinėms mažumoms savo pavardes oficialiuose dokumentuose rašyti lotyniškos abėcėlės raidėmis originalo kalba.

Beje, I.Degutienė prieš kurį laiką buvo viena Seimo valdybos narių, aktyviai palaikiusių buvusio pirmtako Arūno Valinsko siūlymą suvaržyti parlamente dirbančių žurnalistų teises. Bet kilus triukšmui nuomonę pakeitė.
Tiek dešinieji, tiek kairieji dievažijasi, kad svarbu praskaidrinti partijų finansavimą. Girdi, pirmiausia reikėtų uždrausti partijas finansuoti juridiniams asmenims. Bet tokį konservatoriaus Arvydo Anušausko projektą palaikė tik 11 parlamentarų, kiti balsavo prieš arba susilaikė.

Panašiai atsitiko ir su tiesioginių merų rinkimų idėja: pora dešimčių parlamentarų lyg ir palaikė šią idėją, bet kai atėjo metas balsuoti, jie arba balsavo prieš arba balsavime nedalyvavo.

Dešiniųjų politikų nenuoseklumą liudija ir mokesčių įstatymai bei jų pataisos. Štai praėjusią savaitę konservatoriai priėmė pridėtinės vertės mokesčio pataisą, kuri leis pardavėjui susigrąžinti PVM, jei jis negavo atlygio už parduotą prekę. Šią išlygą dešinieji buvo panaikinę po naktinės mokesčių reformos 2008 m. gruodį. Maža to, kalbama, kad Finansų ministerija jau pradeda svarstyti, ar negrįžus prie PVM lengvatų. Esą galbūt jas reikėtų suteikti viešbučiams. O vėliau šiuo svyravimu pasinaudos ir kiti.

Beje, prieš pusmetį naujoji finansų ministrė Ingrida Šimonytė pripažino savo pirmtakų ir savo pačios klaidą nusprendžiant didinti degalų akcizą. Todėl akcizai buvo vėl sumažinti.

Pasak politologo Kęstučio Girniaus, toks nenuoseklumas ir blaškymasis valstybei ir jos gyventojams duoda daug žalos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...