2011 Balandžio 22

Žemės ūkis

Žemdirbiai neturi kuo sėti

veidas.lt

zmes ukis22

Nuostolių dėl iššalusių žieminių kultūrų patyrusiems žemdirbiams išsyk iškyla dvi problemos – nėra atsėjimui reikalingų grūdų ir trūksta akcizais neapmokestinto dyzelino. Apie išankstines sutartis, kurių, jau dabar aišku, ūkininkai negalės įvykdyti, jie dar negalvoja, penktadienį rašo “Verslo žinios”.

“Rapsų statistika liūdna, nukentėjo ir kviečiai. Šalia vėluojančios sėjos gali trūkti ir sėklos, nes greta vasarinių reikės atsėti ir žieminius”, – pažymi AB “Linas Agro Group” (LAG) prekybos direktorius Baltijos šalims Dainius Pilkauskas.

Jis skaičiuoja, kad rapsų dar galima atvežti, nes jų reikia 6 kg/ha, o kviečių 250 kg/ha ir sertifikuotos sėklos nupirkti ir atgabenti, tiek, kad užtektų šimtams tūkstančių nukentėjusių hektarų, – nepavyks.

Dalis žemdirbių ir stambių ūkių sės vadinamąją “ūkinę” nesertifikuotą sėklą, kurios derlius mažesnis ir prastesnis.

Be to, nemaža dalis šalies ūkininkų, praėjusiais metais gavusių galimybę įsigyti dalį šiems metams skirto akcizais neapmokestinamo dyzelino, jau išnaudojo turimus limitus, todėl jiems atsėti pasėlius gali tekti perkant brangesnius degalus.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) skaičiuoja, kad pasėliams atsėti sunaudojama apie 15 proc. metams skirto dyzelinių degalų kiekio, o pernai būtent tokią dalį leista įsigyti iš šiems metams skirto limito. Dabar ministerija vertina, kad nors žiemos nuostoliai dar tiksliai neapskaičiuoti, dauguma žemės ūkio veiklos subjektų jau išnaudojo visą 2011 m. leistiną įsigyti akcizais neapmokestinamą dyzelinių degalų kiekį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...