2011 Birželio 29

Žaidimas pagal rusiškas taisykles – energetinė priklausomybė

veidas.lt

BFL

Seimo pirmininkė Irena Degutienė tikisi, kad Seimas priims Gamtinių dujų įstatymo pakeitimus, numatančius nuosavybės atskyrimą dujų sektoriuje. Antraip, anot Seimo vadovės, Lietuva “žaistų” pagal rusiškas taisykles ir liktų energetiškai priklausoma nuo Rusijos dujų milžinės “Gazprom”.

“Turbūt akivaizdu, kad prisirišimas prie rusiškų žaidimo taisyklių reikštų, kad Lietuvos energetinės nepriklausomybės mes neturėsime. Kaip sakoma, nemokamų pietų nėra ir tu turi mokėti, bet turi rinktis, kas yra perspektyvoje Lietuvai geriau, nežiūrint vien tik šiandieninės situacijos. Kitas dalykas, mes iš tikrųjų turime vilčių, kad ir ta trumpalaikė perspektyva bus žymiai efektyvesnė ir pigesnė negu kad šiandien yra”, – interviu Žinių radijui trečiadienį sakė I.Degutienė.

Anot jos, ji tikisi, kad Seimas Gamtinių dujų įstatymą priims ketvirtadienį: “Aš manau, kad sveikas protas nugalės ir ketvirtadienį Gamtinių dujų įstatymas bus priimtas”.

Jos vertinimu, viešai pasipylę gąsdinimai būsimu brangiu šildymo sezonu yra dalis viešųjų ryšių akcijos, nukreiptos prieš dujų sektoriaus pertvarką, atskiriant magistralinius vamzdynus ir dujų skirstymo bei tiekimo veiklą.

“Nemanau, kad tikrai ne atsitiktinumas. Manau, kad viskas vyksta labai tendencingai. Tai yra tam tikra viešųjų ryšių akcija, kuri turbūt, galėčiau pasakyti, yra suinteresuotų žmonių gąsdinimas. be abejo, tas gąsdinimas palieka tam tikrus pėdsakus ir mūsų žmonių galvose. Jie išsigandę, kas čia bus rudenį, kokios bus šilumos kainos. Manau, kad tai yra išpūstas burbulas, kuris rudenį ir susprogs”, – teigė I.Degutienė.

Gamtinių dujų įstatymo pakeitimais Lietuva siekia įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) trečiąjį energetikos paketą ir pertvarkyti dujų ūkį. Lietuva pasirinko griežčiausią pertvarkos būdą – Vyriausybė nori atskirti “Lietuvos dujų” tiekimo, skirstymo ir perdavimo veiklas ir įkurti atskiras įmones. Numatoma, kad perdavimo tinklus, arba magistralinius dujotiekius savo nuosavybėn perims valstybė, tačiau kol kas neskelbiama, kaip konkrečiai tai bus padaryta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...