2011 Birželio 17

Dėl Gamtinių dujų įstatymo – į Vyriausybę ir STT

veidas.lt

BFL

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narys Vytenis Povilas Andriukaitis kreipėsi į Vyriausybę ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydamas pateikti parlamentarams Specialiųjų tyrimų tarnybos atliktą Gamtinių dujų įstatymo bei jo įgyvendinimo pataisų, kurioms buvo pritarta po pateikimo gegužės 17 d. Seime vykusiame plenariniame posėdyje, antikorupcinį vertinimą.

“Projektuose reglamentuojami klausimai akivaizdžiai yra susiję su korupcijos rizika. Atkreiptinas dėmesys, jog pagal Seimo Statuto 135 straipsnio 3 dalies 6 punktą, įstatymo projekto aiškinamajame rašte turi būti nurodyta, kokią įtaką įstatymas turės kriminogeninei situacijai, korupcijai. Esu įsitikinęs, jog su atliktu teisės aktų projektų (Gamtinių dujų įstatymo pakeitimo projekto bei Gamtinių dujų įstatymo įgyvendinimo įstatymo projekto) antikorupciniu vertinimu privalėtų susipažinti ir Seimo nariai”, – teigia Seimo narys V. P. Andriukaitis.

Ketvirtadienį 40 įvairioms Seimo frakcijoms priklausančių parlamentarų pasirašė kreipimąsi į Seimo valdybą, siūlydami atlikti Gamtinių dujų įstatymo bei jo įgyvendinimo pataisų, kurioms buvo pritarta po pateikimo gegužės 17 d. vykusiame plenariniame posėdyje, nepriklausomą ekspertizę.

“Akivaizdu, kad planuojama Lietuvos gamtinių dujų sektoriaus pertvarka ir esminiai veikiančios gamtinių dujų sistemos pakeitimai turės didelę įtaką veiklos Lietuvos gamtinių dujų sektoriuje sąlygoms, Lietuvos ekonomikai, verslo ir investicinei aplinkai, gamtinių dujų sektoriaus raidos procesams. Akivaizdu, kad nustatomas teisinis reguliavimas turės įtakos vartotojų mokamai dujų kainai”, – tvirtino kreipimosi iniciatorius V. P. Andriukaitis.

Todėl, remdamasi Seimo statutu, Seimo narių grupė pasiūlė Seimo valdybai atlikti nepriklausomą ekspertinį naujos redakcijos Gamtinių dujų ir jo įgyvendinimo įstatymų projektų įvertinimą.

“Tikimės, kad įvertinimo metu bus atsakyta į šiuos klausimus: ar priėmus projektus pakis dujų kaina, mokama vartotojų, ar įmanoma įvykdyti dujų rinkos liberalizavimą, kol nėra sukurtos techninės galimybės užtikrinti alternatyvą gamtinių dujų tiekimui į Lietuvos rinką (nėra pastatytas suskystintų dujų terminalas), kaip bus organizuojamas Lietuvos gamtinių dujų sektoriaus juridinių subjektų administravimas po pertvarkos?”, – sakė Seimo narys V. P. Andriukaitis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...