2011 Birželio 30

Seimas balsuos dėl dujų ūkio pertvarkos

veidas.lt

BFL

Seimas ketvirtadienį apsispręs dėl įstatymo pataisų, numatančių iš esmės pertvarkyti gamtinių dujų verslą, atskiriant magistralinius dujotiekius ir juos perduodant valdyti valstybei. Pertvarkai ypač priešinasi Rusijos dujų milžinas “Gazprom”, jau pateikęs ieškinį prieš Lietuvą tarptautiniam arbitražui ir pralaimėjęs ginčą.

Jeigu Seimas pritars, bus pertvarkoma bendrovė “Lietuvos dujos”, o dujų pardavėjams nebebus galima valdyti magistralinių dujotiekių. Dujų sektoriuje nebus priemokos už viešuosius interesus atitinkančias paslaugas.

Seimo opozicijai priklausantys socialdemokratai ir “tvarkiečiai” ketina Gamtinių dujų įstatymo pataisų nepalaikyti, o “darbiečiai” balsuos “už”.

Socialdemokratai žada siūlyti priimti protokolinį nutarimą, kad būtų atlikta pataisų nepriklausoma ekspertizė ir įvertintas poveikis būsimoms dujų kainoms.

Gamtinių dujų įstatymo pakeitimai būtini, Lietuvai norint įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) trečiąjį energetikos paketą ir pertvarkyti dujų ūkį. Lietuva pasirinko griežčiausią pertvarkos būdą – Vyriausybė nori atskirti “Lietuvos dujų” tiekimo, skirstymo ir perdavimo veiklas ir įkurti atskiras įmones. Numatoma, kad perdavimo tinklus, arba magistralinius dujotiekius savo nuosavybėn perims valstybė, tačiau kol kas neskelbiama, kaip konkrečiai tai bus padaryta.

Rusijos ir Vokietijos koncernų “Gazprom” ir “E.ON Ruhrgas” bei Lietuvos Vyriausybės valdomą bendrovę “Lietuvos dujos” numatoma pertvarkyti iki 2013 metų liepos.

Lietuva direktyvos nuostatas į savo teisės aktus privalėjo perkelti iki kovo 3 dienos, o pačią pertvarką įgyvendinti iki 2012 metų pavasario.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...