2013 Kovo 01

Ž.Savickas: pralaimime kovą populiarinant sveiką gyvenseną

veidas.lt


Sveikata priklauso nuo kiekvieno žmogaus valios ir optimizmo, mitybos ir judėjimo įpročių, o sveikos gyvensenos principus tėvai turėtų diegti vaikams nuo dviejų metų. Deja, kol kas Lietuvos gyventojai linkę labiau griebtis vaistų, tuo tarpu valstybė sveikatos prevencijai, švietimui skiria per mažai dėmesio. Tuo buvo įsitikinę medikai, žinomi sportininkai, ketvirtadienį Vilniuje  susirinkę padiskutuoti apie sveiką gyvenseną.
„Šiuo metu pralaimime kovą dėl valstybinės politikos sporto populiarinimui, ligų prevencijai, sveikatingumo švietimui. Farmacinių kompanijų interesai daro didelę įtaką sveikatos politikai. Kol kas laimi brangių tablečių receptai, kompensuojami iš valstybinio biudžeto. Tuo tarpu kitose šalyse medikai, vietoje vaistų recepto, pirmiausia siunčia į sporto klubą. Tokią iniciatyvą netgi remia valstybinės įstaigos,  kompensuodamos žmonėms išlaidas“, –  kalbėjo Lietuvos galiūnas ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Žydrūnas Savickas.
Bendrovės „Burbuliukas“ iniciatyva surengtuose spaudos pusryčiuose ir diskusijoje tema  „Sveika gyvensena: ar tai įmanoma didmiestyje?“ dalyvavo pasaulio triatlono čempionas Vidmantas Urbonas, neurologas Darius Baublys, prof. habil. biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Baubinas ir kulinarijos ekspertas Ruslanas Bolgovas.
Darius Baublys apgailestavo, kad sveikos gyvensenos kultūra sunkiai skinasi kelią tarp lietuvių. „Žmonės lyg ir žino sveikos gyvensenos ir mitybos principus, bet jų nesilaiko. Mūsų medicina – karo medicina. Šalinami simptomai, kad kuo greičiau vaistais atstatyti žmogų į rykiuotę, tačiau tai trumpalaikiai sprendimai. Labai daug lemia ir žmogaus optimizmas, nusiteikimas, valia. Senovės Tibete medikai ligonio pirmiausia klausdavo, ar jis tikrai nori pasveikti. Ir tik išgirdę jo atsakymą spręsdavo, ar imsis jį gydyti“, –  teigė D.Baublys.
Triatlono čempionas ir ekologinių akcijų iniciatorius Vidmantas Urbonas diskusijoje pabrėžė, kad norint gyventi sveikai, pirmiausia reikia pakeisti savo mąstymą. „Daug lemia nusiteikimas gyventi ilgiau, rūpinimasis kūnu ir sveikata. Lietuviai, norėdami būti sveikesni, nepakankamai vertina vandens reikšmę, jo vartoja per mažai, nors jis mums – ranka pasiekiamas. Juk milijonai žmonių pasaulyje miršta nuo troškulio, vandens parsivežti keliauja po 5-10 km ir daugiau“, – priminė sportininkas.
Diskusijos iniciatorė, vandens ir oro jonizatorius gaminančios įmonės „Burbuliukas“ komercijos direktorė Inga Tribuišienė įsitikinusi, kad žalingi mitybos įpročiai, per mažas dėmesys sportui, užteršta miesto aplinka ir neįtikėtinai greitas gyvenimo tempas lemia tai, kad Lietuva pagal sergamumą yra viena pirmaujančių valstybių Europoje.
„Lietuvos sveikatos apsaugos programos – vienos geriausių Europoje, tačiau tik popieriuje. Kol kas vieningos profilaktikos, ligų prevencijos programos nėra,“ – diskusijoje sakė prof. A.Baubinas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. faktiskai faktiskai rašo:

    kad ir jo sportas be vaistu anaboliku neimanomas tai ir ne ka sveikatai bus senatveje


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...