2013 Lapkričio 25

Stipruolis Ž. Savickas sieks GUINNESS WORLD RECORDS titulo

veidas.lt


Lapkričio pradžioje startavęs „Metų automobilio 2014“ konkursas pamažu artėja finišo link. Šią savaitę prasideda bene svarbiausias renginio etapas – bandymų stovykla Druskininkuose. Vertinimo komisijos nariai įsikurs renginio bazėje „Reginos“ viešbutyje, o šalia jo esančioje aikštelėje druskininkiečiai galės paganyti akis į visus 35 konkurse dalyvaujančius  automobilius.

Laimėjęs čempionų lygos varžybų finalinį etapą Malaizijoje tiesiai iš ten į Druskininkus atvyksta ir stipriausias pasaulyje žmogus Žydrūnas Savickas. Jis ne tik iš arčiau susipažins su labiau jį dominančiais  konkurso automobiliais, bet ir pasiryžęs siekti GUINNESS WORLD RECORDS titulo vilkdamas vienas prie kito sukabintus konkurso automobilius.

To galiūnas siekė ir pernai, o jo pastangas stebėjo didžiulė minia druskininkiečių bei kurorto svečių, kuriuos vargiai sutalpino erdvi T. Kostiuškos gatvė.

Visi trys stipruolio, net penkis kartus pasaulio galiūnų čempiono Ž. Savicko bandymai buvo sėkmingi. Paskutiniuoju bandymu Žydrūnas būtinus penkis metrus patempė standžiosiomis vilktimis sukabintų 20 automobilių, kurių bendras svoris – 27 513 kilogramų.

Stebint miniai žiūrovų ir užfiksuotas gausybės televizijos kamerų buvo pasiektas naujas Lietuvos rekordas, tačiau savo eilutės GUINNESS WORLD RECORDS knygoje jis nerado. Kodėl?

„Pernykštis pasiekimas nebuvo įregistruotas dėl dviejų priežasčių, – aiškina šio projekto koordinatorius, Lietuvos žurnalistų autoklubo narys Jurgis Paplaitis. – Pirmoji, jei fiksuotume bendrą velkamą svorį, tai kur kas daugiau sveria vilkikas ar lėktuvas, nekalbant jau apie lokomotyvą, kuriuos Ž. Savickas yra sėkmingai tempęs. Todėl šiemet, atsižvelgdama į mūsų prašymus, tokius rekordus fiksuojanti Guinness World Records Limited kompanija sukūrė specialias taisykles siekti naujo rekordo – daugiausiai vieno žmogaus vilktų automobilių.

Antroji priežastis – negalima naudoti specialių, prie kelio dangos pritvirtintų kopėčių. Vienintelė galima pagalba – rankomis laikytis už virvių, tačiau kojomis galima spirtis tik į kelio dangą“.

Ž. Savicko negąsdina naujosios taisyklės ir jis ateinantį sekmadienį, gruodžio 1-ąją, 12 val. T. Kostiuškos gatvėje, šalia „Reginos“ viešbučio pasiryžęs siekti naujo rekordo.

Rekordo šturmo išvakarėse, šeštadienį į Lietuvą atvyksta Guinness World Records Limited oficialus atstovas Jackas Brockbankas, kuris sėkmės atveju vietoje įteiks liudijimą, patvirtinantį pasiektą pasaulio rekordą.

Šiemet skirtingai nei pernai Ž. Savickui suteikiamas tik vienas bandymas. Naują pasiekimą galiūnas mėgins užfiksuoti tempdamas „Metų automobilio 2014“ dalyvį ir jo brolius, vilktimi sukabintus 20 naujųjų „Nissan Note“ automobilių, kurių kiekvieno svoris – po 1100 kg.
Kodėl rekordo šturmui pasirinktas būtent naujasis „Nissan Note“?

„Todėl, kad „Nissan“ automobilių įgaliotieji atstovai Lietuvoje labai mėgsta rekordus, – teigia „Nissan Nordic Europe“ komunikacijos vadovas Baltijos šalims Mindaugas Plukys. – Prieš trejus metus šiame konkurse yra dalyvavę net devyni įvairių modelių „Nissan“ automobiliai. Tai metų automobilio konkursų rekordas, kurį vargu ar greitai kas pagerins.“

M. Plukys pataria visiems, besidomintiems automobiliais, (o tai geriausia proga būtent Druskininkuose) atidžiau pažvelgti į naująjį „Note“. Tai pirmasis „Nissan“ automobilis Europoje, turintis „Nissan“ saugos skydo“ technologiją, apjungiančią tris pažangias sistemas, kurios veikia kaip išmanusis vairuotojo pagalbininkas, padedantis įvairiose situacijose priimti geriausius sprendimus. Sistemą sudaro išvažiavimo iš eismo juostos, „aklos matymo“ zonos įspėjančiosios ir judančių objektų aptikimo sistemos.

Nors šios modernios „Nissan“ sistemos nepadės stipruoliui Ž. Savickui siekti naujo rekordo, tačiau daugelyje keblių situacijų jos taps tikru šį automobilį pasirinkusiojo pagalbininku, – įsitikinęs M. Plukys.

Bandymas siekti GUINNESS WORLD RECORDS titulo:

Sekmadienis, gruodžio 1d., 12.00 val., Druskininkai, T. Kostiuškos gatvė
Rekordo sieks Žydrūnas Savickas
Atskiras stipriausios barzdos planetoje savininko Antano Kontrimo šou
Muzika, tiesioginis įvykių komentaras

Žydrūno Savicko trumpa vizitinė kortelė:

•    Gimė 1975 m. liepos 15 d. Biržuose
•    Atleto ūgis 191 cm, svoris – 170 kg
•    Pagerino per 50 pasaulio rekordų
•    Daugiau nei 20 pasaulio rekordų autorius
•    7 kartus laimėjo stipriausio pasaulio žmogaus titulą prestižiškiausiose jėgos sporto varžybose „Arnold‘s Strongest Man Clasic“
•    5 kartus pasaulio galiūnų čempionas
•    4 kartus pasaulio komandinio čempionato nugalėtojas
•    4 kartus Europos galiūnų čempionas
•    14 kartų Lietuvos galiūnų čempionas

Konkurso spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“ tel./faks: 8 (5) 230 57 25

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...