2010 Gruodžio 06

WikiLeaks

“WikiLeaks” paviešino JAV saugumui “gyvybiškai svarbių” objektų sąrašą

veidas.lt

“WikiLeaks” paviešino slaptą sąrašą su įvairiose pasaulio vietose esančiais svarbiais infrastruktūros objektais, dėl kurių, kaip mano Jungtinės Valstijos, šaliai galėtų kilti didelė grėsmė, jei prieš juos būtų surengta teroristinė ataka.

Šis naujai paskelbtas diplomatinis pranešimas gali būti vienas prieštaringiausių tarp daugybės dokumentų, kuriuos jau paviešino nutekintą slaptą medžiagą publikuojantis tinklalapis, dėl kurio veiklos Vašingtonas atsidūrė itin nemalonioje padėtyje, o per pasaulį nusirito pasipiktinimo banga.

2009 metų vasarį Valstybės departamento išsiųstame dokumente JAV diplomatinių atstovybių užsienyje prašoma nurodyti svarbius infrastruktūros objektus ir išteklius visame pasaulyje, “kurių praradimas galėtų smarkiai paveikti Jungtinių Valstijų visuomenės sveikatą, ekonominį saugumą ir/ar nacionalinį bei teritorinį saugumą”.

Dokumente minimi povandeniniai kabeliai, svarbiausios komunikacijos, uostai, mineralinių žaliavų ištekliai ir strateginės reikšmės įmonės įvairiose valstybėse, pradedant Austrija ir baigiant Naująja Zelandija. Viename punktų paminėtos raupų vakcinos Danijoje.

Pasak paviešinto dokumento, šis prašymas diplomatinėms atstovybėms pateiktas siekiant atnaujinti sąrašą “užsienyje esančių svarbių infrastruktūros objektų ir išteklių”, kad “būtų

neutralizuotos ar sušvelnintos teroristų tyčinių pastangų juos sunaikinti, išvesti iš rikiuotės ar pasinaudoti jais pasekmės”.

Buvęs Didžiosios Britanijos gynybos ir užsienio reikalų sekretorius Malcolmas Rifkindas (Malkolmas Rifkindas) Londone leidžiamam dienraščiui “The Times” sakė, kad “WikiLeaks” nepasistengė pasiaiškinti, ar šis sąrašas nepadės ekstremistams.

“Tai dar vienas įrodymas, kad jų elgesys apskritai neatsakingas, arti nusikalstamo. Tai yra tokio pobūdžio informacija, kuri labai domina teroristus”, – sakė M.Rifkindas.

Šio dokumento paviešinimas neabejotinai dar sustiprins politinę audrą, kurią išprovokavo “WikiLeaks” ir šio tinklalapio 39 metų įkūrėjas Julianas Assange’as (Džulianas Asandžas).

Pats J.Assange’as penktadienį per klausimų ir atsakymų sesiją, surengtą laikraščio “The Guardian” tinklalapyje, sakė, kad ėmėsi papildomų saugumo priemonių dėl “grasinimų mirtimi”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...