2010 Gegužės 28

Karas

Afganistane jau žuvo 1000 JAV karių

veidas.lt

Pietų Afganistane penktadienį per pakelės bombos sprogimą žuvo amerikietis kariškis, tapęs 1 000-uoju per karą šioje šalyje gyvybės netekusiu JAV pajėgų nariu.

NATO paskelbtame pranešime apie incidentą nebuvo nurodyta žuvusio kariškio tapatybė ar pilietybė, bet JAV pajėgų atstovas spaudai pulkininkas Wayne’as Shanksas (Veinas Šanksas) nurodė, kad jis buvo amerikietis.

AP duomenimis, minėtas karys yra jau 1 000-oji karo Afganistane auka iš JAV kontingento gretų. Naujienų agentūros renkama žuvusiųjų statistika paremta JAV gynybos departamento pranešimais apie kariškius, tapusius tiesioginėmis karinio konflikto Afganistane aukomis, įskaitant ir karius, tarnaujančius Pakistane bei Uzbekistane.

NATO pranešime nepateikiama jokių detalių apie penktadienį įvykusį sprogimą ir nenurodoma, kur tiksliai buvo surengta ataka.

JAV, NATO ir afganų pajėgos rengiasi didelio masto operacijai šalies pietuose, kurios metu bus siekiama įtvirtinti vyriausybės kontrolę Kandahare – didžiausiame Pietų Afganistano mieste, kuris anksčiau buvo talibų bastionas.

Per kovines operacijas Afganistane žuvusių amerikiečių kariškių sąrašą pradeda seržanto Nathano Rosso Chapmano (Neitano Roso Čapmano) iš San Antonijaus Teksase pavardė.

Šis 31-erių metų specialiųjų pajėgų karys žuvo 2002 metų sausio 4 dieną, kai po susitikimo su afganų lyderiais Chosto provincijoje pateko į pasalą. N.R.Chapmanas buvo vedęs, turėjo du vaikus.

Jo vardu buvo pavadinta Chosto provincijoje esanti amerikiečių pajėgų bazė, kurioje pernai gruodį susisprogdinus savižudžiui, žuvo septyni JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) agentai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. jankis jankis rašo:

    ponai pedofilai ir žudikai,o kas juos ten kvietė tuos amerikos žudikus,jiems ten turi žemė degt po kojomis


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...