2010 Gruodžio 03

Informacinės technologijos

“WikiLeaks” laikinai perkeltas į serverius Prancūzijoje

veidas.lt

Slaptą diplomatinę informaciją paviešinęs tinklalapis “WikiLeaks” iš dalies perkeltas į serverius Prancūzijoje, kai jam talpinimo paslaugas atsisakė teikti JAV bendrovė “Amazon”, ketvirtadienį parodė prisijungimų prie šio portalo analizė ir sakė vienas “WikiLeaks” artimas šaltinis.

“Amazon” atsisakė talpinti savo serveriuose “Wikileaks” failus, paklusdama JAV politiniam spaudimui, kai šis tinklalapis paviešino dalį iš daugiau nei 250 tūkst. įslaptintų Vašingtono diplomatinio susirašinėjimo dokumentų, kaip manoma, nutekintų vieno nepatenkinto amerikiečio kariškio.

Dabar dalis tinklalapio yra Prancūzijoje veikiančiuose interneto paslaugų tiekėjo OVH serveriuose, taip pat Švedijoje veikiančiose tarnybinėse stotyse, rodo interneto prisijungimų analizė.

Šį faktą patvirtino vienas “WikiLeaks” šaltinis, tačiau jis perspėjo, kad tokia padėtis tikriausiai truks neilgai.

“WikiLeaks” kelias dienas gana reguliariai keitė šalis ir serverius, nes jis tapo kelių interneto atakų taikiniu, todėl nežinia, ar rytoj jis nebus perkeltas kitur”, – sakė šaltinis.

OVH atsisakė patvirtinti, ar “WikiLeaks” failai talpinami šios bendrovės serveriuose, kai buvo apie tai užklausta naujienų agentūros AFP.

“WikiLeaks” sekmadienį ir pirmadienį informavo tapusi masinių paskirstyto atsisakymo aptarnauti (Distributed Denial od Service, DDoS) kibernetinių atakų taikinių, kuriomis siekta tinklalapį sugadinti arba sulėtinti jo veiklą.

Paprastai DDoS atakoms pasitelkiami daugybė interneto “zombių” – virusais užkrėstų kompiuterių, kuriems siunčiamos komandos vienu metu mėginti prisijungti prie tinklalapio, tokiu būdu smarkiai apkraunant jo serverius arba juos visiškai išjungiant.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...