2010 Lapkričio 29

Skandalas

“WikiLeaks” paskelbta “neteisėta” informacija nepakenks santykiams su JAV, sako Vokietija

veidas.lt

Vokietija slaptų JAV diplomatinių pranešimų paviešinimą interneto svetainėje “WikiLeaks” pirmadienį pavadino neteisėtu ir keliančiu grėsmę saugumui, tačiau patikino, kad tarpatlantiniams santykiams negalėtų pakenkti ir kur kas labiau kompromituojanti informacija.

“Mūsų santykiai su JAV vyriausybe yra artimi ir draugiški, ir tokie išliks… Šie dokumentai buvo gauti neteisėtai ir panaudoti pasipelnymo tikslu”, – sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle (Gvidas Vestervelė).

“Keli paskalų lygio komentarai apie Europos politikus nėra sveikintini, tačiau jie tikrai nėra reikšmingi. Nors, kita vertus, pavojuje gali atsidurti žmonių gyvybės”, – sakė jis žurnalistams.

Tuo tarpu vyriausybės atstovas spaudai Steffenas Seibertas (Štefenas Zeibertas) atsisakė komentuoti slaptų Valstybės departamento dokumentų, kuriuose JAV diplomatai nepagarbiai atsiliepia apie kanclerę Angelą Merkel ir kitus aukštus pareigūnus, turinį.

Konfidencialių diplomatinių pranešimų, tokių kaip pranešimai apie Irano branduolinę programą ar Artimųjų Rytų taikos procesą, paviešinimas gali kelti pavojų Vakarų šalių interesams, sakė jis.

“Mes gailimės dėl šio publikavimo – tai yra konfidencialūs pranešimai, kurie buvo paskelbti nelegaliai ir kurių mes smulkiai nekomentuosime, -sakė S.Seibertas per eilinę spaudos konferenciją. – Užsienio politikai reikia konfidencialumo”.

Pasak G.Westerwelle, kuris penktadienį telefonu kalbėjosi su “gilų apgailestavimą” dėl įvykių išreiškusia

JAV valstybės sekretore Hillary Clinton (Hilari Klinton), paskelbtuose dokumentuose būta netikslumų.

“Matome, kad ne viskas, kas ten yra, yra teisinga… Vien todėl, kad tai yra ten, nereiškia, jog tai tiesa”, – sakė jis.

“Vokietijos ir Amerikos santykiai yra brandūs, tvirtėję dešimtmečius. Tai tokie gilūs bendromis vertybėmis paremti santykiai, kad tokios publikacijos jiems negali rimtai pakenkti “, -sakė S.Seibertas.

Tarp paskelbtų dokumentų yra vienam JAV diplomatui Berlyne priskiriama 2009 metų kovo 24 dienos žinutė, kurioje A.Merkel yra apibūdinama kaip “vengianti rizikos ir retai būnanti kūrybinga” asmenybė.

Dokumentuose galima rasti ir kritikos A.Merkel vicekancleriui G.Westerwelle, kuris susirašinėjime apibūdinamas kaip nekompetentingas, pasipūtęs ir kritiškas Amerikos atžvilgiu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...