2010 Lapkričio 29

Kultūra

Vyriausybė nori teisės konfiskuoti netinkamai prižiūrimus vertingus objektus

veidas.lt

Už netinkamą didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės vertės objektų priežiūrą siūloma leisti juos konfiskuoti.

Vyriausybė pranešė pavedusi Kultūros ministerijai parengti Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo pataisas, nustatančias netinkamai laikomo kultūros paveldo paėmimo valstybės nuosavybėn tvarką ir prioritetus.

“Pritarta pavesti Teisingumo ministerijai kartu su Kultūros ministerija ir Kultūros paveldo departamentu svarstyti galimybę pakeisti Baudžiamojo kodekso atitinkamus straipsnius ir ateityje netinkamai laikomą itin didelės kultūrinės ir mokslinės reikšmės objektą tiesiog konfiskuoti iš savininko, jeigu jis jį yra nugyvenęs ir netinkamai laiko”, – po ministrų pasitarimo žurnalistams sakė kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Tikimasi, kad baudų už netinkamą priežiūrą griežtinimas padėtų disciplinuoti minėtų svarbių objektų savininkus.

“Įsigyjant tokį objektą, prisiimamas įsipareigojimas ir rimta atsakomybė ne tik žvelgiant į tai kaip į savo asmeninę atsakomybę, bet kaip ir visuomenei reikšmingą paveldo objektą”, – sakė ministras.

Šis Vyriausybės sprendimas, pasak pranešimo, priimtas atsižvelgiant į tai, kad Panevėžio apygardos teismo nutarimu valstybės nuosavybėn gali būti perduota netinkamai laikoma Kėdainių rajone esančio Kalnaberžės buvusio dvaro sodyba, už kurią Civilinio kodekso nustatyta tvarka reikės teisingai atlyginti, o vėliau skirti lėšų šio dvaro sunykusių statinių avarinei būklei likviduoti, pastatams saugoti, prižiūrėti ir sutvarkyti. Šis dvaras priklauso milijonieriui, europarlamentarui, Darbo partijos lyderiui Viktorui Uspaskichui.

Ministro teigimu, iš šio dvaro savininko būtų reikalaujama atlyginti 400 tūkst. litų žalą. Tačiau, pasak A.Gelūno, Kalnaberžės dvaras nėra įtrauktas į itin vertingų objektų, kurių savininkams būtų galima taikyti numatomas Baudžiamojo kodekso pataisas, sąrašą.

Ministro duomenimis, šalyje yra apie 50 objektų, kuriais rūpinamasi netinkamai ir iš kurių savininkų galima būtų išieškoti žalą ar svarstyti galimybę juos konfiskuoti. Vienas iš jų – ir Palangos kurhauzas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...