2011 Vasario 08

Politika

Prasidės išplėstinis turto konfiskavimas

veidas.lt

Šiemet teisėsaugos institucijos turės suformuoti praktiką, kaip taikyti pernai įteisintą išplėstinį turto konfiskavimą, kai leidžiama konfiskuoti pajamomis nepagrįstą turtą, sako prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius.

Jo teigimu, prezidentė Dalia Grybauskaitė nėra patenkinta Vyriausybės pastangomis kovojant su korupcija. Valstybės vadovės iniciatyva praėjusiais metais priimti įstatymo pakeitimai, kuriais sugriežtintos bausmės už korupciją, įvesti griežtesni reikalavimai valstybės tarnautojams.

“Šie metai bus praktikos formavimas. Viena iš sudėtingiausių ir efektyviausių priemonių kovai su korupcija, kovai su kontrabanda, kovai su išvešėjusiu pakantumu nelegalaus turto įsigijimui yra išplėstinis turto konfiskavimas”, – antradienį interviu Žinių radijui sakė J.Markevičius.

Jis pabrėžė, kad su išplėstiniu turto konfiskavimu siejami dideli lūkesčiai.

“Laukiame rezultatų iš tarnybų, teisėsaugos institucijų, kaip jos realiai praktikoje įgyvendins tai. Tai kompleksinis dalykas. Laukiame pirmųjų komentarų ir tikimės, kad jeigu bus pasiūlymų, kaip dar tobulinti išplėstinį turto konfiskavimą, prezidentė imsis iniciatyvos ir tikslins įstatymus”, – tvirtino patarėjas.

Praėjusių metų gruodį Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis įtvirtino išplėstinį turto konfiskavimą, numatant galimybę konfiskuoti pajamomis nepagrįstą turtą.

Pataisos numato, kad išplėstinis turto konfiskavimas taikomas, jei kaltininkas nuteistas už apysunkį, sunkų arba labai sunkų tyčinį nusikaltimą, iš kurio jis turėjo ar galėjo turėti turtinės naudos, ir baudžiamojo proceso metu nepagrindžia šio turto įgijimo teisėtumo.

Turtas galės būti konfiskuojamas, jei buvo įgytas per penkerius metus iki uždraustos veiklos padarymo ar vėliau, jo vertė neatitinka teisėtų pajamų, ir šis skirtumas viršija 250 MGL dydžio (32,5 tūkst. litų) sumą. Taip pat, jei tokios vertės nepagrįstai įgytas turtas perleistas kitiems asmenims.

Baudžiamasis kodeksas taip pat papildytas straipsniu dėl neteisėto praturtėjimo. Numatyta, kad tas, kas turėjo nuosavybės teise didelės vertės (didesnės negu 500 MGL), kurio įgijimas nepagrįstas jo teisėtomis pajamomis, būtų baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...