2011 Vasario 19

Savivaldos rinkimai

VRK panaikino dar 6 kandidatų neliečiamybę

veidas.lt

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį panaikino dar šešių kandidatų į savivaldybių tarybas teisinę neliečiamybę. Likus savaitei iki rinkimų neliečiamybė iš viso panaikinta 18 kandidatų.

VRK sprendimu neliečiamybė panaikinta į Vilniaus miesto tarybą kandidatuojantiems Darbo partijos lyderiui Viktorui Uspaskichui ir Socialistinio liaudies fronto vadovui Algirdui Paleckiui.

Taip pat leista baudžiamojon atsakomybėn patraukti su Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų Aljanso koalicija “Valdemaro Tomaševskio blokas” į Šalčininkų rajono savivaldybės tarybą kandidatuojantį Jerzy Michalą Barkovskį.

Raseinių rajono savivaldybėje teisinis imunitetas panaikintas su koalicija “Rasai” kandidatuojančiam Modestui Klimkai, Kupiškio rajone – su partija “Jaunoji Lietuva” kandidatuojančiam Virginijui Sankauskui.

Taip pat leista baudžiamojon atsakomybėn patraukti į Kauno miesto savivaldybės tarybą kandidatuojantį socialdemokratą Romaldą Rabavičių.

Anksčiau teisinis imunitetas, kurį įgyja kandidatuojantys rinkimuose, panaikintas dar 12 kandidatų.

Pagal įstatymą, teisinė neliečiamybė kandidatams į savivaldybių tarybos narius suteikiama rinkimų agitacijos kampanijos metu, taip pat iki naujai išrinktos savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio.

Be VRK sutikimo kandidatai negali būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn, suimti, negali būti kitaip suvaržyta jų laisvė.

Taip pat atliekamos ir paskutinės kandidatų sąrašų korekcijos – šeštadienį VRK iš Naujosios sąjungos partijos kandidatų į Širvintų rajono savivaldybės tarybą išbraukė Milgedą Aleksandravičių.

Jis išbrauktas, nes likus 65 dienoms iki rinkimų yra nebaigęs atlikti bausmės pagal teismo nuosprendį.

Iš viso VRK dėl nuslėpto teistumo ar nebaigtos atlikti bausmės yra išbraukusi per 300 kandidatų, o iš viso išbraukta per 650 įstatymo reikalavimų kandidatams – per jauni, kandidatuojantys ne toje apygardoje, kurioje deklaravę gyvenamąją vietą – žmonių.

Dėl savivaldybių tarybų narių mandatų kitą savaitę sekmadienį Lietuvoje varžysis per 16 tūkst. kandidatų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...