2011 Liepos 07

V.Uspaskichas siekia atgauti neliečiamybę

veidas.lt

BLF

Kaip rašo “Lietuvos žinios”, V. Uspaskich perEropos parlamento vadoyvbę stengiasi panaikinti jam taikomus apribojimus dėl teisinės neliečiamybės.

Baudžiamojoje byloje dėl Darbo partijos (DP) juodosios buhalterijos kaltinamuoju pripažinto V.Uspaskicho kaip europarlamentaro teisinė neliečiamybė panaikinta beveik prieš metus.

Jei DP pirmininkui pavyktų pasiekti šį tikslą, tai jam padėtų išvengti šiuo metu Lietuvoje vykstančio teisminio proceso.

V.Uspaskicho kreipimasis į J.Buzeką buvo pristatytas pirmadienį EP plenarinėje sesijoje. Kaip pasakojo Lietuvos Seimo nuolatinė atstovė Europos Sąjungoje (ES) Živilė Pavilonytė, oficialiai buvo paskelbta, kad peržiūrėti sprendimą dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo V.Uspaskichas prašo jo byloje atsiradus naujiems įrodymams.

Remiantis EP darbo tvarkos taisyklėmis, prašymas buvo perduotas nagrinėti šios institucijos Teisės reikalų komitetui.

“Dažniausiai klausimai, susiję su EP narių imunitetu, yra svarstomi už uždarų durų. Pašaliniams asmenims informacija paprastai nebūna prieinama”, – sakė Ž.Pavilonytė.

Seimo atstovės ES teigimu, panašaus pobūdžio prašymai EP Teisės reikalų komitete paprastai išnagrinėjami per pusmetį. Ž.Pavilonytės nuomone, V.Uspaskicho prašymas anksčiau negu šių metų rugsėjį veikiausiai nebus pradėtas nagrinėti.

Pats V.Uspaskichas sakė, kad jam svarbus “ne pats imunitetas, o tiesa”. Išsamiau komentuoti EP vadovui pateiktą prašymą “darbiečių” lyderis atsisakė.

Šios kadencijos EP nė vienas Lietuvos atstovas nėra Teisės reikalų komiteto narys. Pavaduojančiu komiteto nariu yra paskirtas europarlamentaras konservatorius Vytautas Landsbergis. Jis teigė apie V.Uspaskicho kreipimąsi kol kas negirdėjęs.

Tačiau vertindamas V.Uspaskicho prašymą V.Landsbergis spėjo, kad į priekį galėjo pajudėti DP juodosios buhalterijos byla.

“Jeigu jis susirūpino, gal vis dėlto byla eina į priekį? Atrodė, kad jis visiškai ramus dėl tos bylos, kad ji bus numarinta. Tačiau jeigu pradėjo rūpintis, gal nebus numarinta?” – svarstė europarlamentaras.

V.Uspaskicho teisinę neliečiamybę EP panaikino pernai rugsėjį. To prašė Generalinė prokuratūra, kad Lietuvoje būtų galima toliau nagrinėti baudžiamąją bylą dėl DP juodosios buhalterijos. Joje V.Uspaskichas yra pripažintas kaltinamuoju. Partija įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. litų išlaidų bei nesumokėjusi apie 4 mln. litų mokesčių.

Sunkiausias iš nusikaltimų, kuriais kaltinamas V.Uspaskichas, – apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas. Už tai numatoma griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų. DP pirmininkas savo kaltės nepripažįsta, o bylą vadina politizuota.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...