2010 Rugsėjo 21

Politika

Panaikino V.Babiliaus neliečiamybę

veidas.lt

Seimas antradienį panaikino Tautos prisikėlimo partijos (TPP) atstovo parlamentaro Vinco Babiliaus teisinę neliečiamybę, kad jis galėtų būti patrauktas administracinėn atsakomybėn dėl greičio viršijimo.

Rezoliucija, kuria Seimas sutinka leisti suvaržyti Seimo nario laisvę, priimta 86 Seimo nariams balsavus už, 2 – prieš, 4 susilaikius.

Prieš balsavimą TPP lyderis Arūnas Valinskas ragino parlamentarus pasisakyti už kolegos neliečiamybės panaikinimą, tvirtindamas, jog tai turėtų tapti precedentu “eliminuojant atvejus, kada Seimo nario mandatas yra skydas nuo bet kokios atsakomybės”.

“Aš manau, kad jis pasielgė garbingai, pasakęs, kad atsiprašo dėl nusižengimo, kurį padarė, ir pasiruošęs atsakyti pagal visas įstatymo numatytas sankcijas. Manau, tokia tokia praktika ateityje turėtų būti eliminuojanti visus tokius atvejus, kai Seimo nario mandatas yra skydas dengiantis nuo bet kokios atsakomybės, kokia ji bebūtų, ar administracinė, ar baudžiamoji, ar Konstitucijos sulaužymas”, – kalbėjo A.Valinskas.

Į Seimą, prašydamas panaikinti parlamentaro V.Babiliaus teisinį imunitetą administracinių teisės pažeidimų byloje, praėjusį antradienį kreipėsi generalinis prokuroras Darius Valys. Neliečiamybės panaikinimo prašoma, nes už Seimo nario padarytą pažeidimą numatomas ir areštas.

Generalinio prokuroro teigimu, V.Babilius liepos 9 dieną keliu Vilnius-Klaipėda savo automobiliu “Volkswagen Touareg” važiavo 165 kilometrų per valandą greičiu, 65 kilometrais per valandą viršydamas leistiną greitį.

Pats V.Babilius atsiprašė kolegų už padarytą nusižengimą ir ragino balsuoti už jo teisinės neliečiamybės panaikinimą.

Už greičio viršijimą parlamentarui gresia nuo 1000 iki 1500 litų bauda su teisės vairuoti atėmimu nuo 1 iki 3 mėnesių arba 7 parų administracinis areštas su teisės vairuoti atėmimu 6 mėnesiams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...