2010 Gruodžio 02

Muziejus

Visuomenei bus atskleistos Tuskulėnų dvaro paslaptys

veidas.lt

Pagaliau baigti viso Tuskulėnų rimties parko ir statinių komplekso restauravimo bei įrengimo darbai. Visi kompleksui priklausantys pastatai – Tuskulėnų dvaro rūmai, Baltasis dvarelis (arba Francišeko Valickio vila, esanti už VRM kultūros rūmų), Šv. Teresės koplytėlė ir oficina, kurioje įsikūrusi komplekso administracija, jau baigti restauruoti. Sutvarkytas ir genocido aukų kolumbariumas, kurį norintieji galėjo lankyti per Vėlines, taip pat baigtas formuoti bei tvarkyti ir pats parkas.

Tiesa, kol kas Tuskulėnų rimties parkas – vis dar ne tas muziejus, kurį galėtum apžiūrėti kada panorėjęs. “Turime per mažai darbuotojų, kad dvaro pastatus galėtume laikyti nuolat atvirus lankytojams. Tačiau paskambinus telefonu dėl ekskursijų darbo valandomis nesunkiai galima susitarti”, – paaiškino Genocido aukų muziejui priklausančio memorialinio komplekso vedėja Dovilė Lauraitienė.

Pasak pašnekovės, naujose valdose muziejininkai jau projektuoja būsimas ekspozicijas, tačiau jų dar teks palūkėti: parodą “Tuskulėnų dvaro paslaptys” Baltajame dvarelyje bus galima apžiūrėti tik kitų metų pavasarį.

O kol kas smalsuoliai kviečiami dalyvauti renginiuose, vykstančiuose komplekso konferencijų salėje. Pavyzdžiui, gruodžio 2 ir 16 dienomis čia numatyti ekspedicijų į Sibirą pristatymai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...