2012 Lapkričio 09

Vilnius iškrito iš didžiausiomis spūstimis pasižyminčių miestų sąrašo

veidas.lt


Navigacijos sistemų gamintoja “TomTom” paskelbė Europos ir Šiaurės Amerikos miestų, kuriuose būna didžiausios automobilių spūstys, reitingą. Iš 58 į šį reitingą įtrauktų Europos miestų pirmą vietą užėmė didžiausias Turkijos miestas Stambulas.

Pasak tyrėjų, šiame megapolyje važiuojant automobiliu piko metu, kelionė vietoje 60 minučių vidutiniškai trunka 124 minutes, o per metus vairuotojas spūstyse praleidžia apie 118 valandų. Antra vieta šiame nemaloniame reitinge atiteko Varšuvai. Pasirodo, Lenkijos sostinėje piko metu kelionė vietoje 60 minučių vidutiniškai trunka 115 minučių, o per metus tai sudaro net 110 valandų spūstyse.
Kiti didžiausiomis spūstimis pasižymintys miestai daugiausia spiečiasi Pietų Europoje: po Stambulo ir Varšuvos reitinge eina Marselis, Palermas, Roma, Paryžius, taip pat Štutgartas, Briuselis, Hamburgas, o dešimtoje reitingo vietoje atsiduria Švedijos sostinė Stokholmas.
O štai Vilnius, kaip ir kitos Baltijos šalių sostinės, į šį “TomTom” reitingą šiemet nepateko, nors prieš dvejus metus Vilnius buvo atsidūręs 51-oje vietoje iš 58-ių.
Eismo kontrolės specialistai neabejoja, kad Vilnius iš šio reitingo iškrito dėl to, kad spūsčių Lietuvos sostinėje iš tiesų mažėja, o piko laikas trumpėja. Apskaičiuota, kad Vilniuje didžiausios spūstys kyla rytais ir vakarais pagrindinėse, miesto centrą su miegamaisiais rajonais jungiančiose magistralėse. Rytinis pikas trunka kiek mažiau nei valandą, vakarinis – maždaug 80 minučių.
Mūsų šalies mokslininkai yra apskaičiavę, kad per metus spūsčių išlaidos, vertinant sugaištą laiką ir degalus, Vilniuje siekia apie 4 mlrd. Lt., o Kaune – beveik 680 mln. Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...