2011 Spalio 16

Išrinkti labiausiai spūsčių kamuojami pasaulio miestai

veidas.lt


Kompanija IBM, išanalizavusi eismą judriausiuose pasaulio miestuose, paskelbė, kur automobilių spūstys šiuo metu būna didžiausios. Paaiškėjo, kad labiausiai nuo jų kenčia Meksikos sostinės gyventojai, kinai, gyvenantys Šenzenyje bei Pekine, ir dviejų Afrikos miestų – Kenijos sostinės Nairobio bei PAR miesto Johanesburgo gyventojai. Aukščiausiai iš Europos miestų šiame sąraše yra į dešimtuką patekusi Maskva, o jai pavymui – Milanas.
Tyrimo autoriai tvirtina, kad nors miestuose automobilių eismas tampa vis intensyvesnis, spūsčių mažėja. Tai lemia visuomeninio transporto populiarėjimas, tobulinama kelių infrastruktūra, modernios eismo reguliavimo sistemos, operatyvi informacija vairuotojams.
Tarp spūsčių rekordininkų nepatenka nė vienas Lietuvos miestas, bet su šia problema panašiomis priemonėmis kovojama ir pas mus. Specialistai tikina, jog spūstys šalyje nedidėja.
Kad mažėtų rytiniai automobilių srautai, sostinėje jau anksčiau buvo pakeistas mokymosi įstaigų darbo laikas, šviesoforų sistema sureguliuota taip, kad atsirado vadinamųjų žaliųjų koridorių. Spūstis mažinti turėtų ir tiesiami aplinkkeliai. Tarkime, 2013 m. planuojama baigti pietinį Vilniaus aplinkkelį.

Miestai, kuriuose susidaro didžiausios automobilių spūstys
1. Meksikas, Meksika
2. Šenzenis, Kinija
3. Pekinas, Kinija
4. Nairobis, Kenija
5. Johanesburgas, Pietų Afrikos Respublika
6. Bangaloras, Indija
7. Naujasis Delis, Indija
8. Maskva, Rusija
9. Milanas, Italija
10. Singapūras
11. Buenos Airės, Argentina
12. Los Andželas, JAV
13. Paryžius, Prancūzija
14. Madridas, Ispanija
15. Niujorkas, JAV

Šaltinis: IBM

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...