2011 Vasario 02

Užsienio politika

Oficialus ES leidinys paskelbė Baltarusijos pareigūnų, kuriems uždrausta įvažiuoti į bloko šalis sąrašą

veidas.lt

Oficialus Europos Sąjungos leidinys paskelbė Baltarusijos pareigūnų, kuriems uždrausta įvažiuoti į Bendrijos šalies sąrašą.

Kaip praneša agentūra “Interfax”, jos turimame sąraše yra maždaug 160 pareigūnų, teisėjų, teisėsaugos institucijų darbuotojų ir žurnalistų, kuriems uždrausta atvykti į ES šalis.

Įvažiuoti į ES uždrausta Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai, dviem A.Lukašenkos sūnums – Viktorui ir Dmitrijui, prezidento administracijos vadovui Vladimirui Makėjui, Saugumo Tarybos valstybės sekretoriui Leonidui Malcevui, Prezidento saugumo tarnybos viršininkui Andrejui Vtiurinui, generaliniam prokurorui Grigorijui Vasilevičiui, VRM vadovui Anatolijui Kulešovui, Valstybės saugumo komiteto (KGB) pirmininkui Vadimui Zaicevui, gynybos ministrui Jurijui Žadobinui, taip pat CRK vadovei Lidijai Jermošinai ir visiems šios komisijos nariams.

Į asmenų, kuriems draudžiama įvažiuoti į ES, kategoriją pateko Konstitucinio teismo pirmininkas ir daugelis Minsko rajono teismų teisėjų, paskelbusių nuosprendžius sulaikytiesiems gruodžio 19 dieną, teisingumo ministras Viktoras Golovanovas, Minsko miesto vykdomojo komiteto Vyriausiosios vidaus reikalų valdybos vadovas Leonidas Farmagejus, Minsko VVRV specialiosios paskirties milicijos pulko vadas Aleksandras Lukomskis.

Be to, į sąrašą įtraukti vidaus reikalų ministro pavaduotojai, KGB pirmininko pavaduotojai, respublikos KGB sričių valdybų vadovai, generalinio prokuroro pavaduotojai, sričių ir Minsko prokuratūrų vadovai.

Taip pat į sąrašą įeina prezidento padėjėjas ideologijos klausimais Vsevolodas Jančevskis, prezidento padėjėjas ypatingiems pavedimams Viktoras Šeimanas, administracijos vadovo pirmasis pavaduotojas Aleksandras Radkovas, informacijos ministras Olegas Proleskovskis, jo pirmoji pavaduotoja Lidija Ananič ir pavaduotojas Igoris Laptionokas.

Iš žiniasklaidos priemonių atstovų į sąrašą pateko: Baltarusijos televizijos ir radijo kompanijos vadovas Genadijus Davydka, jo pirmtakas Aleksandras Zimovskis, UAB “Sostinės televizija” generalinis direktorius Jurijus Kozijatka, laikraščio “Sovetskaja Baltarusija” vyriausiasis redaktorius Pavelas Jakubovičius ir keturi jo pavaduotojai, valstybinės informacijos agentūros BelTA generalinis direktorius Dmitrijus Žukas, Pirmojo televizijos kanalo žurnalistas Jurijus Prokorovas ir televizijos kanalo ONT žurnalistas Aleksejus Michalčenka, žurnalo “Beloruskaja duma” vyriausiasis redaktorius politologas Vadimas Giginas, Informacijos ir analizės centro prie prezidento administracijos vadovas Aleksandras Bazanovas ir jo pavaduotojai, Baltarusijos valstybinio universiteto rektorius Sergejus Ablameika ir Greitosios medicinos pagalbos ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Sirenka.

Ir toliau nebegalės atvykti į ES Profsąjungų federacijos vadovas Leonidas Kozikas.

Sąraše nėra parlamento vadovų, bet Respublikos Tarybos pirmininkui Anatolijui Rybinovui atvykti uždrausta nuo tada, kai jis ėjo ankstesnes prezidento administracijos vadovo pavaduotojai ideologijos klausimams pareigas.

Įvažiuoti į ES taip pat uždrausta kai kuriems buvusiems aukštiems pareigūnams: buvusiam prezidento administracijos vadovui Genadijui Nevyglasui, prezidento administracijos vadovo pirmajai pavaduotojai Natalijai Petkevič, buvusiems KGB ir VRM vadovams Stepanui Suchorenkai ir Vladimirui Naumovui, buvusiam informacijos ministrui Vladimirui Rusakevičiui, buvusiam parlamento žemųjų rūmų vadovui Vladimirui Konopliovui, taip pat buvusiam Baltarusijos respublikinės jaunimo sąjungos vadovui Michailui Ordai, buvusiam Valstybės kontrolės komiteto pirmininkui Zenonui Lomačiui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...