2013 Liepos 28

Vilniaus savivaldybė nesugeba suskaičiuoti, kiek darželiuose stinga vietų

veidas.lt


Iki naujųjų mokslo metų liko 40 dienų, tačiau Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus klerkai vis dar nežino, nei kiek iki rugsėjo 1-osios bus atidaryta naujų darželių arba papildomų grupių jau veikiančiuose darželiuose, nei kiek vaikų (iš maždaug pusantro tūkstančio jaunųjų vilniečių, nepatekusių į darželius) papildomai bus pakviesta į naujas vietas.

Švietimo skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys abstrakčiai postringauja, girdi jie sieksią, kad būtų patenkinti visų poreikiai.
„Veido“ paprašytas išvardyti konkrečias mokyklas, į kurių laisvas patalpas nuo rugsėjo įsikels darželinukai, Dž.Dagys ėmė piešti gražią ateitį: „Iki šios dienos yra įsteigta per 20 papildomų ikimokyklinio ugdymo grupių. Sujungus dvi mokyklas įkurta viena Centro mokykla, Š.Aleichemo gimnazijai išsikėlus į Žvėryną, jos patalpose bus steigiamas darželis. Kitas darželis bus steigiamas buvusiuose Kūdikių ir vaikų namuose Žolyno gatvėje. Intensyviai dirbama ir su ‘Mažuoju Trinapoliu”. Jį šiuo metu lanko 92 vaikai, artimiausiu metu planuojama įsteigti dar tris grupes. Daroma viskas, kad darbai būtų greičiau baigti. Atsiradus galimybių naujos grupės bus steigiamos ir po rugsėjo mėnesio“, – išvedžiojo klerkas.
Kai priminėme, kad pažadai šiuose objektuose įsteigti naujų vietų darželinukams „Veido“ skaitytojams jau seniai girdėti, nes pats meras Artūras Zuokas dar šįmet sausį tikino, esą jau vasarį čia bus atidarytos naujos grupės, savivaldybės klerkai sutriko. „Na taip, iš tiesų, kada Š.Aleichemo gimnazija bus perkelta į kitas patalpas ir čia įsikurs darželis, neaišku, nes tam reikia 11 mln. Lt. O kadangi savivaldybė reikiamų lėšų neturi, ieškoma rėmėjų. Tad, ko gero, rugsėjį darželinukų įkurtuvės čia dar tikrai nevyks“, – mykė savivaldybės viešųjų ryšių specialistas Andrejus Žukovskis.
Dž.Dagys net apsimetė nesupratęs kai kurių klausimų, ypač to, iš kokių darželių ir į kokias pradines mokyklas jau šįmet rugsėjį bus perkelti ikimokyklinukai, o atlaisvėjusiomis vietomis bus pradžiuginti už borto likusių trimečių tėveliai. „Priešmokyklinio ugdymo steigimas mokyklose šiais metais yra rekomendacinio pobūdžio“, – teisinosi Dž.Dagys.
„Veido“ šaltinių teigimu, savivaldybės Švietimo skyriaus klerkai nurodė pradinių mokyklų direktoriams elgtis kitaip – nediskutuoti su tėvais. Bet po to, kai priešmokyklinukų tėvai iš pradinių mokyklų (į kurias jau šį rugsėjį ir turėjo keliauti šešiamečiai) direktorių sužinojo, kad mokyklos nėra pasirengusios priimti „nulinukų“ (neįrengtos net patalpos), kilo nemenkas skandalas.

Vilniaus miesto Švietimo skyriaus vedėjas Dž.Dagys vedžioja darželinukų tėvus už nosies

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...