2011 Rugpjūčio 31

Į valstybinius darželius nepateks per 15 tūkst. vaikų

veidas.lt

Šiemet į valstybines ikimokyklinio ugdymo įstaigas nepateks apie 15 tūkst. Lietuvos vaikų.

Vien Vilniaus miesto, kuriame yra 23 tūkst. ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, darželiuose trūksta apie 1,5 tūkst. laisvų vietų, nors sostinėje veikia 124 ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir 14 darželių-mokyklų.
Beje, įdomu tai, kad ilgesnės eilės susidaro į darželius miegamuosiuose rajonuose, o centre ir senamiestyje esančiuose darželiuose vietą rasti lengviau.
“Vilniaus senamiestyje gyvena daugiau vyresnio amžiaus gyventojų, mažiau jaunų šeimų, padėtis stabilesnė”, – paaiškino Vilniaus savivaldybės Kultūros ir ugdymo departamento Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vidmanta Kibirkštienė. Tačiau ir centre esančiuose darželiuose laisvų vietų šiuo metu jau nebėra. Nebėra jų ir Kauno, Klaipėdos, Šiaulių darželiuose.
“Už borto” likusiems vaikams išeitis gali būti privatūs darželiai, kurių skaičius šalyje nuo sausio mėnesio, kai buvo supaprastinta privačių darželių steigimo ir pakeista jų finansavimo tvarka, išaugo daugiau nei tris kartus. “Nuo sausio įsigaliojus naujai darželių finansavimo tvarkai ir atsiradus darželių krepšeliams, privačių ikimokyklinio ugdymo įstaigų ėmė sparčiai daugėti”, – priežastis vardija Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.
Vien Vilniuje šiemet turėtų būti atidaryta apie 20 naujų privačių darželių, o bendras jų skaičius šalyje gali pasiekti 50.
ŠMM specialistų duomenimis, dabar iš viso šalyje veikia per 600 valstybinių ir daugiau nei 25 privatūs darželiai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...