2011 Gegužės 31

Vilniaus festivalis galvoja apie išlikimą

veidas.lt

"Veido" archyvas

Antradienį prasidedančio ir iki birželio 14-osios vyksiančio XV-ojo Vilniaus festivalio atstovai svarsto, kaip išlaikyti šią sostinės kultūros šventę, teigia festivalio vykdančioji direktorė, Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

“Šiais metais XV-asis festivalis vyksta, kaip tik praėjus didžiajai krizei, ir krizės poveikį dar stipriai jaučiame, ypač biudžeto sandaroje. Tiek gaunamos visuomeninės ir valstybinės, tiek rėmėjų, kurie manydavo, kad embleminį Vilniaus miesto festivalį reikia palaikyti, lėšos sumažėjo. Jie dabar yra atsitraukę nuo paramos kultūrai, todėl sakyčiau, kad dabar – išlikimo variantas”, – BNS sakė festivalio atstovė.

Anot jos, šiemet ir festivalio apimtys yra mažesnės: nekviestas didelis užsienio orkestras, nėra didelio pastatymo, užsakytos vienas kūrinys – Vykinto Baltako “commentum”. Iš viso bus surengti septyni koncertai.

R. Prusevičienė teigė, kad svarstoma, ką daryti toliau, nes per pastaruosius trejus metus mokesčiai padidėjo nuo 15 iki 55 proc., biudžetas sumažėja kelis kartus . Jos duomenimis, 2008-aisiais festivalis turėjo 1,3 mln. litų biudžetą, šiemet – 430 tūkst. litų. Geriausiais 2000-2001 metais biudžetas viršijo 2 mln. litų.

“Mes nuolat kalbamės su kitais kultūrininkais, kitų festivalių organizatoriais. Sukūrę tokią meninę pridėtinę vertę (…), negalime taip paprastai pasiduoti ir iškristi iš Europos žemėlapio, esame vieni iš kelių Šiaurės ir Rytų Europos festivalių, esančių Europos festivalių asociacijos nariais. Tęsdami savo tarptautinį įdirbį ir Vilniaus miesto įvaizdžio tinkamą kūrimą, visi kartu surėmę pečius kokiu nos būdu tęsime, galbūt galvosime apie kitą formatą”, – kalbėjo festivalio vykdančioji direktorė.

Festivalį antradienį atidarys smuikininkas Vadimas Repinas ir Gintaro Rinkevičiaus diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.

Ketvirtadienį klausytojai galės mėgautis violončelės meistro Davido Geringo ir britų pianisto Iano Fountaino (Jano Faunteno) duetu. Šis duetas pristatys minėto lietuvių kompozitoriaus V. Baltako naujo kūrinio “commentum”, dedikuoto D. Geringui ir I. Fountainui, pasaulinę premjerą.

Penktadienį orkestro muzikos programą pristatys Lietuvos kamerinis orkestras ir jo meno vadovas smuikininkas Sergejus Krylovas.

Birželio 6-ąją – Švedijos valstybės dieną – koncertuos žymiausias Skandinavijos mušamųjų instrumentų ansamblis “Kroumata”. Fado dainas birželio 7 dieną atliks portugalė Cristina Branco (Kristina Branku).

Paminėdamas italų filmų muzikos autoriaus Nino Rotos (1911-1979) gimimo 100-ąsias metines, birželio 9-ąją festivalis jam skirs simfoninės muzikos vakarą “Rota diriguoja Rotą”.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas kompozitoriaus sūnėno Marcello Rotos (Marčelo Rotos), su dviem solistais – slovėnų dainininke Sabina Cvilak ir lietuvių kontrabosininku Donatu Bagursku – pristatys N. Rotos kūrybos retrospektyvą.

Baigiamajame festivalio koncerte birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, skambės daugiau kaip prieš dešimtmetį lietuvių kompozitoriaus Vidmanto Bartulio sukurta kompozicija “Requiem”.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje ją atliks operos solistai Sandra Janušaitė, Vaidas Vyšniauskas, Egidijus Dauskurdis, chorai “Ąžuoliukas” ir Kauno valstybinis, orkestrai “Trimitas” ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.

Vilnius festivalis Lietuvos sostinėje rengiamas nuo 1997 metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...