2010 Gruodžio 02

Verslas

“Vilniaus energija” perleidžiama

veidas.lt

Prancūzijos energetikos koncernas “Dalkia” reorganizuoja grupės bendrovių, veikiančių už Prancūzijos ribų, valdymą ir ketina perleisti jų akcijas grupės įmonei “Societe Valmy Defense 22″. Iki šiol visos grupės užsienio įmones valdė “Dalkia” antrinė bendrovė “Dalkia International”.

“Siekiant užtikrinti efektyvesnį valdymą, papildomus tam tikruose regionuose vykdomos “Dalkia” grupės įmonių veiklos finansavimo išteklius ir dar aukštesnius atskaitingumo standartus, visų Baltijos šalių ir Rusijos energetikos įmonių akcijos ir valdymas atliekant vidinę reorganizaciją yra perleidžiamas “Dalkia International” antrinei įmonei “Societe Valmy Defense 22″, – dienraščiui “Verslo žinios” sakė “Vilniaus energijos” atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas.

Anot jo, “Societe Valmy Defense 22″ smulkiaisiais akcininkais taps ir Pasaulio banko grupės institucija “International Finance Corporation”, taip pat galimai – Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. N.Mikalajūno teigimu, dėl numatomo “Vilniaus energijos” akcijų perleidimo nei 2002 metais sudarytos Vilniaus šilumos ūkio nuomos sutarties šalys, nei jų įsipareigojimai pagal šią sutartį nesikeičia.

Tuo tarpu Vilniaus politikai nori gauti daugiau informacijos apie planuojamą “Vilniaus energijos” akcijų perleidimą. Dėl šios priežasties klausimas dėl akcijų perleidimo praėjusią savaitę į sostinės tarybos posėdžio darbotvarkę nebuvo įtrauktas.

“Taryba turi du esminius klausimus – dėl kokių priežasčių akcijos perleidžiamos ir kokie numatomi padariniai”, – sakė Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Jurgis Jurkevičius.

Anot tarybos nario Vidmanto Martikonio, akcijų perleidimas antrinėms įmonėms nėra naujiena, tačiau kai kalbama apie miesto ūkį, viešąsias paslaugas, tarybai turėtų būti pateikti visi tokio sprendimo motyvai ir poveikis vilniečiams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...