2010 Liepos 01

Andrius Kubilius

“Dalkia” į Vilniaus šilumos ūkį gali ateiti tik per skaidrų konkursą

veidas.lt

Prancūzijos kapitalo energetikos bendrovė “Dalkia”, valdanti Viniaus šilumos ūkį, galimybę ir po 2017 metų valdyti jį turėtų gauti tik skaidraus konkurso būdu, teigia premjeras Andrius Kubilius.

Interviu Žinių radijui ketvirtadienį jis pripažino, kad Vilniuje dėl šilumos ūkio susiduriama su interesų grupėmis. A.Kubiliaus įsitikinimu, miesto valdžia privalo ieškoti būdų, kaip šilumos ūkyje nuo dujų vartojimo pereiti prie biokuro.

“Tokios naujos programos plėtojimas turėtų remtis skaidraus konkurso principais ir galbūt tame skaidriame konkurse dalyvaujanti “Dalkia” kompanija su savo pasiūlymais ir galėtų laimėti. Bet tai turi vykti tokiu būdu, per konkursą, kurio metu būtų galima skaidriai ir aiškiai rinkti geriausius pasiūlymus”, – tvirtino A.Kubilius.

Vilniaus miesto taryba trečiadienė nepratęsė sostinės šilumos ūkio nuomos sutarties su “Dalkia”, o konservatorius meras Vilius Navickas, priešingai oficialiai partijos suformuotai pozicijai, balsavo už sutarties pratęsimą.

“Tai įvertins partija. Noriu pabrėžti, kad šiuo atveju pats svarbiausias tikslas nepasiklysti ginčuose, kurie labai dažnai būna orientuoti į šiandieną, bet ieškoti atsakymo ilgalaikio – kaip Vilniaus mieste nuo dujų vartojimo šilumos gamyboje kitų alternatyvių kuro šaltinių”, – teigė konservatorių lyderis premjeras A.Kubilius.

Anot jo, šia kryptimi sėkmingai juda Klaipėdos miestas, Kauno miesto savivaldybė, daugelis kitų savivaldybių.

“Vilniaus mieste, be abejo, susiduriama su daug aktyvių interesų grupių ir tikrai norėčiau matyti ryžtą, strateginį matymą, kaip išsivaduoti nuo dujų”, – tvirtino A.Kubilius.

“Vilniaus energija” siekė pratęsti sostinės šilumos ūkio nuomos sutartį iki 2037 metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...