2010 Birželio 10

Vilniaus šiluma

Seimas atsisakė laikinosios komisijos sutarčiai su “Dalkia” tirti

veidas.lt

Seimas nutarė nesvarstyti siūlymo sudaryti laikinąją komisiją, kuri tirtų, ar teisėti ir skaidrūs Vilniaus miesto valdžios ketinimai šilumos ūkį dar 20 metų patikėti valdyti Prancūzijos bendrovei “Dalkia”.

Už balsavo 44 Seimo nariai, prieš – 11, o susilaikė 38 parlamentarai ir projektą dėl komisijos sukūrimo iniciatoriams atidavė tobulinti.

50 parlamentarų Seimui siūlė sudaryti parlamentinę komisiją, kuri per 45 dienas ištirtų, ar Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties pratęsimas būtų neteisėtas ir neskaidrus, bet ir aiškintųsi aplinkybes, kuriomis buvo priimtos šalies vadovės vetuotos Šilumos ūkio statymo pataisos.

Konservatorius-krikdemas Kęstutis Masiulis pasiūlė ne komisijomis spręsti problemą, o uždrausti savivaldybių tarybose esantiems partiečiams balsuoti už abejotino skaidrumo projektus.

“Ir meskime iš partijų, jeigu jie nevykdo pavedimų”, – sakė parlamentaras.

Naujos parlamentinės komisijos sukūrimo iniciatorių vardu kalbėjęs “tvarkietis” Valentinas Mazuronis tvirtino, kad siūlymas dirbti tokiai komisijai esąs “iš nevilties, matant, kaip savivaldybių tarybos tarnauja verslui”.

“Tokių savivaldybių lyderis – Vilniaus mieto savivaldybė. Premjere, pastatykite į vietą savo partijos narį – Vilniaus miesto merą, jeigu nedrįstate pasodinti”, – sakė parlamentaras.

Pasak jo, komisija ne tik turėtų pateikti išvadas dėl Vilniaus šilumos ūkio nuomos, bet ir pasiūlyti pataisas, kurios neleistų panašių atvejų kituose miestuose.

Socialdemokratas Vytenis Andriukaitis pasiūlė komisijai analizuoti, kaip “Vilnius buvo į tokią sutartį su “Dalkia” įtrauktas”.

“Jau tada, 2002-iaisiais, kai buvo sutartis su “Dalkia” pasirašoma, apie galimus pavojus buvo įspėjusi Valstybės kontrolė, kuri nurodė, kad sutartis gali sukelti neigiamų pasekmių ne tik Vilniui, bet ir Lietuvai”, – pareiškė V.Mazuronis.

Pasak jo, verslininkams išnuomotose šilumos įmonėse kainos yra didesnės net kelis kartus negu tose, kurias valdo savivaldybės.

Konservatorių-krikdemų partijos Vilniaus skyrius yra uždraudęs sostinės tarybos valdančiojoje koalicijoje daugumą sudarantiems partiečiams balsuoti už sutarties su “Dalkia” pratęsimą.

“Dalkia” jos valdomoje bendrovėje “Vilniaus energija”, kuri nuomojasi Vilniaus šilumos tinklus, ketina įrengti biokuro katilus. Tačiau “Dalkia” investuotų tik su sąlyga, kad savivaldybė su įmone 2016-ųjų pabaigoje besibaigiančią sutartį pratęstų dar 20-čiai metų.

Gegužės viduryje sostinės savivaldybės taryba iš esmės pritarė, kad klausimas dėl šilumos ūkio nuomos koncernui “Dalkia” toliau būtų svarstomas. Miesto valdžioje esanti opozicija tvirtina, kad sutartis būtų naudinga koncernui “Icor” (buvusi “Rubicon Group”).

Teigiama, kad tuometinis “Rubicon” prancūzų “Dalkia” atvedė į Lietuvą ir iki šiol abi įmonės yra partnerės – didžiąją dalį šilumos tinklų remonto darbų užsakymų gauna “Icor” priklausančios bendrovės “City servise” ir ” Axis Industries”. Neabejojama, kad diegiant naujus biokurui naudoti reikalingus įrenginius “Icor” grupės įmonės nesiskųstų užsakymų gausa.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...