2012 Vasario 26

Vartojančiųjų alkoholį arenose bausti neplanuojama

veidas.lt

Siemens_Arena

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo draudimas arenose renginių metu vartoti alkoholį, tačiau jo mažai kas laikosi, ypač gausiai alus ir kiti alkoholiniai gėrimai liejasi per sporto varžybas. Pasak „Siemens arenos“ atstovės Aistės Jankūnaitės, prie visų arenos barų ir įėjimų į areną pakabinti įspėjimai, kad salėje vartoti alkoholinius gėrimus draudžiama. „Apie tai stengiasi įspėti ir barų darbuotojai, ir apsaugininkai. Be to, lankytojams neduodamos keturių bokalų nešyklės, kurios buvo naudojamos patogiai alui nusinešti iki salės. Kartu pradėta prekiauti nealkoholiniu alumi“, – kokių buvo imtasi priemonių vardija A.Jankūnaitė.
Vis dėlto griežčiau kovoti su geriančiaisiais alkoholį salėje renginių organizatoriai neplanuoja. Mat jiems už tai negresia jokia atsakomybė. „Už alkoholio vartojimą renginių metu baudžiamas fizinis asmuo. Gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda nuo trisdešimties iki šimto litų. O kaip laikomasi įstatymo turi prižiūrėti policijos pareigūnai“, – paaiškina Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Kontrolės skyriaus vedėja Eglė Latauskienė.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Sigitas Mecelica sako, kad renginių metu, kai vienoje vietoje susirenka daug žmonių, sudėtinga identifikuoti asmenis, kurie vartoja alkoholį. „Akcijos, kurių metu būtų tikrinama, ar žmogus geria alkoholinį ar nealkoholinį gėrimą, neduos rezultatų. Tad jų neplanuojama rengti”, – teigia S.Mecelica.
Tuo tarpu psichiatras, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas Aurelijus Veryga pastebi, kad sukontroliuoti, ar nėra nešamasi alkoholinių gėrimų, visai nesudėtinga: „Apsaugininkai tiesiog galėtų neįleisti atėjusiųjų į salę su alkoholiu, tačiau arenų savininkams tai nenaudinga. Juk prie baro žmonės išgers trečdaliu mažiau.“
Jo nuomone, kol renginių organizatoriams ar arenų valdytojams nebus numatyta atsakomybė už tai, kad žmonės salėje vartoja alkoholį, tol situacija nepasikeis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...